کارشناس عراقی: دولت جدید اسراییل چاره‌ای جز تمکین به برجام ندارد 

تهران - ایرنا - کارشناس امنیتی و سیاسی عراق می گوید که دولت جدید رژیم صهیونیستی چاره ای جز تمکین به توافق هسته ای و خودداری از بحران سازی با ایران ندارد .

«هیثم الخزعلی» در یادداشتی ویژه که امروز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار داد، نوشته است: نفتالی بنت نخست وزیر جدید اسراییل چاره ای جز این ندارد که در برابر اقدام دولت «جو بایدن» برای بازگشت آمریکا به توافقنامه هسته ای با جمهوری اسلامی ایران از بحران سازی با ایران خودداری کند.

وی افزود : نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی به کارشکنی ها و موانعی که نتانیاهو در قبال توافقنامه هسته ای با جمهوری اسلامی ایران انجام می داد و می کوشید آمریکا را به جنگ با ایران بکشاند، دست نخواهد زد.

وی با بیان اینکه بنت، بیش از نتانیاهو از بایدن رییس جمهوری آمریکا حرف شنوی دارد، ادامه داده است: یکی از مهمترین دستاوردهای سقوط دولت نتانیاهو، کاهش ناگزیر تنش با جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

به اعتقاد این صاحب نظر عراقی، پسرفت اردوگاه «عادی سازی» و محدود شدن نفوذ کشورهای عربی همسو با سیاست های «دونالد ترامپ» رییس جمهوری سابق آمریکا و نتانیاهو از دیگر دستاوردهای مهم سقوط نتانیاهو است.

الخزعلی پیش بینی کرده است که تفاهمات و رایزنی ها بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، مصر، امارات و اردن برای حل اختلافات حرکتی رو به جلو داشته باشد.

او گفت که جمهوری اسلامی ایران بیشترین بهره را از سقوط دولت نتانیاهو خواهد برد.

پارلمان رژیم صهیونیستی ( کنست) دیروز (یکشنبه) با ۶۰ رای موافق در قبال ۵۹ رای مخالف و یک رای ممتنع به نفتالی بنت به دوره ۱۲ ساله نخست وزیری بنیامین نتانیاهو پایان داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha