۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۶
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84365748
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جهاد اسلامی: تمامی مقامات صهیونیستی تروریست هستند
طارق سلمی سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین

غزه - ایرنا - «طارق سلمی» سخنگوی «جنبش جهاد اسلامی فلسطین» در ارتباط با روی کار آمدن کابینه جدید «نفتالی بنت» در فلسطین اشغالی تاکید کرد: تمامی مقامات صهیونیستی تروریستی هستند و ما با آنها به عنوان اشغالگر برخورد می‌کنیم.

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرنگار ایرنا در غزه، سلمی افزود: یک تشکیلات امنیتی نظامی بر رژیم اشغالگر اسراییل حکم می‌راند که به اقدامات تروریستی و تجاوزکارانه خود علیه ملت فلسطین پایان نخواهد داد و بر تغییر و تحولات شکل گرفته در کابینه رژیم صهیونیستی نمی‌توان شرط بست.

سلمی در یک گفت وگوی مطبوعاتی تاکید کرد: بر همین اساس ما باید برای دفاع از سرزمین و ملت خود و مقابله با این رژیم تروریستی آماده باشیم.

وی توضیح داد: کابینه صهیونیستی تندرو با تجاوز علیه قدس و مقدسات در روز سه شنبه ( فردا ) تحت عنوان راهپیمایی تحریک آمیز «رقص پرچم‌ها» آغاز خواهد شد.

سخنگوی جهاد اسلامی همه فلسطینیان را به آماده باش عمومی جهت مقابله با این اقدام تجاوزکارانه فراخواند تا به گفته وی، رژیم صهیونیستی نتواند مقدسات اسلامی را مورد تعدی قرار دهد.

«فوزی برهوم» سخنگوی «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) هم در ارتباط با روی کار آمدن کابینه جدید نفتالی بنت در فلسطین اشغالی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که ماهیت برخورد حماس با رژیم صهیونیستی همچنان ثابت و استوار خواهد ماند.

به گزارش دیروز شبکه تلویزیونی الجزیره، برهوم تاکید کرد: هر گونه کابینه اسراییلی که بر سر کار آید، در ماهیت برخورد حماس با اسراییل به عنوان یک رژیم اشغالگر که باید در برابرش مقاومت کرد، تغییری ایجاد نمی‌کند.

وی گفت : تکرار فرآیند انتخاباتی رژیم اسراییل و پیامدهای حاصل از آن در درون این رژیم نمایانگر عمق بحران سیاسی صهیونیستها همزمان با بحران‌های مستمر نظامی و امنیتی این رژیم است.

برهوم تاکید کرد: حماس به تحکیم این معادله که خون فلسطینی و مقدسات خط قرمز ما است، ادامه خواهد داد و طرز رفتار کابینه جدید صهیونیستی در عمل ماهیت و فرآیند تعامل میدانی ما را با این رژیم مشخص و تبیین خواهد کرد.

در همین راستا «سامی ابوزهری» سخنگوی حماس نیز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: ما بر هیچ تغییری در کابینه‌های رژیم اشغالگر حساب باز نکرده‌ایم، زیرا همه آنها در چارچوب سیاست کشتار و مصادره حقوق فلسطینیان با یکدیگر متحد هستند و سرنگون شدن «بنیامین نتانیاهو» یکی از پیامدهای پیروزی مقاومت در نبرد «سیف القدس» (شمشیر قدس ) است.

از سوی دیگر وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: نامگذاری کابینه جدید اسراییل به «کابینه تغییر و تحول»، نامگذاری دقیقی نیست، مگر آنکه منظورشان از این نامگذاری کنار گذاشته شدن بنیامین نتانیاهو باشد، زیرا سیاست‌های کابینه جدید در مقایسه با کابینه‌های قبلی هیچ تغییری نخواهد کرد . البته اگر نگوییم که بدتر خواهد شد.

در همین رابطه «یوسف حساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به روی کار آمدن کابینه جدید رژیم صهیونیستی و سیاست‌های تجاوزکارانه آن علیه ملت فلسطین تاکید کرد که آمدن چنین کابینه‌ای احتمال وقوع تنش و درگیری در منطقه را افزایش می‌دهد و پیامدها و عواقب آن نیز متوجه این رژیم خواهد بود.
حساینه افزود: فلسطینیان امروز بیش از هر وقت دیگری لازم است که از فرصت ایجاد شده پس از نبرد شمشیر قدس برای تشکیل یک مرجعیت ملی جهت حمایت از حقوق و اصول ملی خود بهره ببرند.
وی تصریح کرد: نباید بیش از این به توافق اسلو و مذاکرات سازش با کابینه ائتلافی «یائیر لاپید» و «نفتالی بنت» دل بست، چرا که چنین گزینه‌ای بی‌نتیجه بوده و راه به جایی نخواهد برد و برای همگان روشن شده که دشمن صهیونیستی هیچ ارزشی برای راه حل تشکیل دو کشور قائل نیست، بلکه صرفا به دنبال خرید وقت بیشتر برای اشغال بخش‌های وسیع‌تری از اراضی فلسطینی و عربی است.

«کنست» (پارلمان) رژیم صهیونیستی یکشنبه شب به کابینه ائتلافی جدید به ریاست نفتالی بنت رهبر حزب راستگرا رای اعتماد داد و بدین ترتیب به حکمرانی ۱۲ ساله مستمر بنیامین نتانیاهو رهبر «حزب لیکود» پایان داد.

بنت دیروز تاکید کرد که کابینه وی به سیاست‌های ضد فلسطینی نتانیاهو ادامه خواهد داد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha