آذربایجان غربی ۱.۱ درجه گرم‌تر شد

ارومیه-ایرنا- رییس گروه تحقیقات هواشناسی آذربایجان غربی گفت: میانگین دمای هوای استان تا تاریخ ۲۲ خردادماه جاری در مقایسه با متوسط بلندمدت، ۱.۱ درجه گرم‌تر شده است.

آزاد توحیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین دمای هوای استان نسبت به پارسال نیز ۰.۰۹ گرم تر شده است.

وی اظهار داشت: میزان بارندگی ها نیز ۲۳۴.۷ بوده است که نسبت به پارسال ۳۳ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۷ درصد کاهش یافته است.

رییس گروه تحقیقات هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در سال آبی جاری بیشترین بارش استان از شهرستان سردشت با ۴۷۶.۲ میلیمتر و کمترین بارش از شهرستان چالدران با ۱۴۷.۷ میلیمتر گزارش شده است.

توحیدی بیان کرد: بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سال آبی جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش و نسبت به دوره آماری بلند مدت ۳۳ درصد کاهش را نشان می دهد.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی اذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین مثبت ۱۷ و ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان تکاب با پنج درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین شهر استان بوده است.

آسمان استان نیز تا پایان هفته بدون پدیده همرا با وزش باد و افزایش تدریجی دما خواهد بود.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha