بسترهای لازم برای ارائه فیبر نوری درالبرز آماده است

کرج - ایرنا - سرپرست مخابرات منطقه البرز اعلام کرد : ظرفیت های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبر نوری در این استان آماده است و ساکنان البرزمی توانند از این ظرفیت در حوزه ارتباطات استفاده کنند.

عبدالله  بیان روز سه شنبه  در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : اکنون  ۱۰۰ هزار پورت فیبر نوری " ftth " نصب شده  و آماده راه اندازی است که مجتمع های تجاری ، مسکونی و شهرک ها در اولویت بهره مندی  از امکانات فیبر نوری استان هستند.

وی اضافه کرد : که با وجود مشکلات فراوان بخش قابل توجهی از شبکه فیبر نوری استان احداث شده اما انتظار می رود مردم از این شبکه برای فعالیت های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.

بیان  خاطرنشان کرد: در زمان حاضر بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان البرز ایجاد شده و با تلاش های انجام شده  در سه ماه اول سال جاری بیش از ۴۶۰ خط  فیبر نوری واگذار که آمار کل واگذاری ها به حدود ۶ هزار خط رسیده است.

وی تاکید کرد که تحقق سیستم فیبر نوری دراستان البرز نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر با سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاه های اجرایی است و باید قبل از ساخت وسازها این ظرفیت در مکان های مسکونی ، تجاری ، اداری و صنعتی فراهم شود.

وی  یادآور شد که با نصب یک فیبر نوری در یک مجتمع انبوه سازی شده تمام مشترکان می توانند از خدمات ارتباطی  تلفن و اینترنت به سهولت استفاده کنند.

سرپرست اداره کل مخابرات مخابرات منطقه البرز همچنین افزود:  درسال جاری دایری تلفن ثابت بیش از ۶ هزارو ۳۰۰ شماره بوده  که  رقم  شماره  تلفن های  ثابت  فعال  در این  استان  به  یک  میلیون  و ۹۰هزار شماره تلفن رسیده است .

بیان  گفت: در حوزه اینترنت «ای دی اس ال » نیز درسال جاری هشت هزار مشترک جدید به این حوزه متصل شدند که اکنون این امار به ۱۷۲ هزار مشترک رسیده  است.

وی در خصوص آمار دایری «وی دی اس ال»  در البرز بیان داشت که اکنون یک هزارو ۷۰۰ شماره در مخابرات این استان این حوزه فعال  است و  همچنین  شهرستان  کرج  نیز  در  پروژه  واگذاری  پنج میلیون پورت کشوری قرار گرفته است .

سرپرست اداره کل مخابرات البرز  یادآور شد که استان البرز در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتحادیه بین المللی مخابرات نیز به لحاظ تلاش های صورت گرفته همواره جزو استانهای برتر کشور است.

وی گفت که ضریب برخورداری از تلفن ثابت در این استان نیز ۳۷ درصد بوده درحالی که میانگین کشوری ۳۴.۵۳ درصد است.

بیان تاکید کرد: با وجود شیوع کرونا در کشور و استان البرز میزان زیر ساخت های مخابراتی در این استان  افزایش یافته است.

وی ادامه داد : در حوزه توسعه فیبر نوری با اینکه البرز به لحاظ جغرافیایی کم وسعت  است اما ۶۱ کیلومتر توسعه فیبر نوری داشته ایم  و با توجه به فشردگی البرز در بحث صنعتی و امثال آن  سختی کار توسعه  فیبر نوری بسیار زیاد است.

سرپرست اداره کل مخابرات منطقه البرز افزود  : در اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری و برخی خدمات مخابراتی با چالش هایی مانند تعارض ملکی مواجه هستیم که انتظار می رود شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی در این زمینه بیشتر همکاری کنند.

وی همچنین به  سایر خدمات مخابرات استان اشاره کرد و گفت: اکنون ۷۵ دفتر پیشخوان دولت  در این استان خدمات مختلف به مردم ارائه می دهند.

وی بیان داشت : ۸۴ درصد از مشترکان تلفن ثابت البرز زیر ۲۰ هزار تومان برای مخابرات درآمد زایی دارند در حالیکه میزان هزینه کرد ها بابت توسعه شبکه های مخابراتی بالا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha