۲۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۱۷
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 84365680
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۳۰۰ رای اولی در آشتیان پای صندوق‌های رای می‌روند

اراک - ایرنا - معاون فرماندار آشتیان گفت: ۳۰۰ رای اولی در این شهرستان ۲۸ خردادماه جاری برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پای صندوق می‌روند.

«سمیه آشتیانی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شهرستان آشتیان حدود ۲۱ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۳ هزار و ۲۳۲ نفر از آنان واجد شرایط شرکت در انتخابات ۲۸هستند. 

وی ادامه داد: در انتخابات سال ۹۸ حدود ۱۲ هزار نفر از مردم آشتیان واجد شرایط رای بودند که نزدیک به ۹ هزار نفر معادل ۷۵ درصد آنان پای صندوق‌های رای آمدند و در این شاخص آشتیان نسبت به دیگر نقاط استان مشارکت چشمگیر داشت. 

معاون فرماندار آشتیان اظهار داشت: ۲۳ شعبه اخذ رای برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در این شهرستان تدارک شده  که ۱۳ شعبه  سیار و  ۱۰ شعبه ثابت است. 

آشتیانی بیان کرد: شهرستان آشتیان دارای ۲۷ روستا است که نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا در این حوزه انتخاباتی برای تصاحب ۸۳ کرسی‌ در شوراهای اسلامی روستا با هم رقابت می‌کنند و مرکز شهرستان نیز پنج کرسی در شورای اسلامی شهر دارد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان آشتیان اظهار داشت: نهایت دقت در گزینش دست اندرکاران انتخابات  این شهرستان صورت گرفته تا افراد بی‌طرف، متعهد و مسئول صیانت از آرای مردم را به عهده گیرند و آموزش‌های لازم نیز برای آنان در حال برگزاری است.

شهرستان آشتیان با جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر در ۸۰ کیلومتری شمال شرقی اراک مرکز استان مرکزی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha