سایه عادی انگاری کرونا بر فضای رونق گرفته انتخاباتی درگناوه

گناوه - ایرنا - آغاز تبلیغات ستادهای نامزدهای شوراهای اسلامی شهر گناوه هر چند فضای انتخاباتی را در بین مردم رونق و نشاط داد تا زمینه حضور آنها درانتخابات ۲۸ خرداد فراهم شود، اما سایه عادی انگاری وبی توجهی به پروتکل‌های کرونا بر این فضا باعث نگرانی مردم و مسئولان بهداشت این شهرستان شده‌است.

به گزارش ایرنا، در روزهای ‌اخیر بحث‌های انتخابات شورای اسلامی شهر گناوه مثل بیشتر شهرهای کشور نسبت به هفته گذشته بیشتر شده و نامزدهای این دوره با تمام قوا به میدان آمده‌اند و برای کسب آرای بیشتر  درحال رایزنی هستند.

هنوز از شروع زمان قانونی تبلیغات شوراها ساعتی نگذشته بود که یک باره بنرهای بزرگ و کوچک و پوسترها در نقاط مختلف شهر نصب و چهره شهر فضای انتخاباتی به خود گرفت.

تبلیغات ستادهای نامزدهای شوراهای اسلامی شهر گناوه بخاطر هوای گرم در روز تعطیل است و در شب باز می‌شوند.

هر یک از نامزدهای این دوره به وسع خود ستادی راه انداخته و هوادارانی دارند که تا پاسی از شب  به طرق مختلف مشغول تبلیغات هستند.

براساس گزارش میدانی خبرنگار ایرنا فعالیت تبلیغاتی در برخی از ستادها با آرامش و بدون برنامه برقرار است و تنها حامیان آنها دور هم جمع می‌شوند  و  در برخی ستادهای دیگر موسیقی زنده نی انبان و پخش آهنگ‌های انقلابی و پاپ  همراه با پذیرایی شربت و شیرینی و شمار زیادی هودار دایر است.

اوج تبلیغات در ستادهای نامزدهای شوراهای اسلامی شهر گناوه از ساعت ۱۰ شب آغاز می‌شود و تا پاسی از شب ادامه دارد.

برخی از ستادهای نامزدها در خیابان‌های اصلی و پرتردد دایر شده‌است که در زمان شروع فعالیت ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود و مردم برای انجام امور خود با مشکل مواجه می‌شوند.
در میان ۵۶ نامزد شوراهای شهر گناوه تاکنون ۳۷ ستاد برپا شده‌است که بعضی از نامزدها با چندین ستاد و نصب تابلو و بنرهای بزرگ و کوچک درحال تبلیغات هستند و برخی نیز بخاطر شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم ستادی برپا نکردند.

در میان نامزدهای این دوره برخی با تکیه بر سواد و تحصیلات عالیه، برخی با اتکا به تجربه سال‌های خدمت و مدیریت، بعضی هم با تکیه بر طایفه و قبیله و برخی با هزینه‌های هنگفت پا به میدان صحنه انتخابات گذاشته‌اند تا بتوانند یکی از کرسی های هفت گانه شورای شهر گناوه را به دست آورند.

رعایت نشدن  پروتکل‌های بهداشتی در برخی ستادها تبلیغاتی نامزدها  

در بین برخی ستادهای تبلیغاتی برپاشده نازمدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر گناوه پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود و این روند می‌تواند موجب خیز جدی ویروس کرونا در این شهر شود.

براساس مشاهدات صورت گرفته در زمان اجرای برنامه و یا سخنرانی در ستادها، ضمن اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود، حتی برخی حامیان نامزدها ماسک هم نمی‌زنند.

در یکی از ستادهای تبلیغاتی نامزد شورای اسلامی شهر گناوه هر شب برنامه موسیقی زنده باحضور جمع کثیری از مردم بویژه جوانان برپا می‌شود که در اجرای آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود.

این نامزد شب گذشته در جمع هواداران خود گفت: حفظ سلامت مردم و همشهریان بویژه هواداران خیلی حایز اهمیت است و از هواداران خود خواست زدن ماسک را در اولویت  قرار دهند و در برنامه تبلیغاتی شرکت کنند تا دچار ویروس کرونا نشوند.

در پی رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از ستادها، مردم گله‌مند و از مسئولان مربوطه خواستار نظارت و برخورد با این عده شدند.

مردم معتقدند با وضعیتی که برخی ستادها بوجود آورده‌اند پس از اتمام انتخابات، پیک بسیار بدی از کرونا در منطقه شیوع پیدا خواهد کرد.

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان گناوه در پی اعتراض مردم نسبت به رعایت نکردن موازین بهداشتی در برخی ستادهای تبلیغاتی نامزدها اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده‌است: بازرسان بهداشت محیط این شبکه از محل ستادهای انتخاباتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر بازدید کردند و تذکرات و آموزش‌های لازم را در زمینه رعایت موازین بهداشتی ستاد ملی کرونا ارائه دادند.

در ادامه این اطلاعیه آورده شده‌است: باتوجه به اینکه برخی از نامزدها موازین بهداشتی را رعایت نکردند و با تجمع و پخش موسیقی زنده با صدای بلند موجب نارضایتی و مزاحمت برای همسایگان در جوار ستادها شدند به دادستان عمومی و انقلاب معرفی شدند.

در پایان این اطلاعیه آمده‌است: در ادامه بازدیدها چنانچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیرپا گذاشته شود، به دادستانی اعلام خواهدشد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha