لیست ورزشکاران پارالمپیکی ایران تایید شد

تهران- ایرنا- بنا به اعلام کمیته ملی پارالمپیک در نشست مجازی سرپرست کاروان ایران با کمیته برگزاری بازی‌های پارالمپیک توکیو، مسوولان بازی‌ها، لیست ورزشکاران اعزامی کشورمان به این مسابقات را تایید کردند.

 به گزارش ایرنا، کاروان ایران متشکل از ۵۹ ورزشکار، ۲۰ مربی و ۱۶ همراه قرار است اواخر مردادماه برای حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو عازم ژاپن شود. ورزشکاران رشته‌های دوومیدانی، وزنه‌برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، قایقرانی، تکواندو، جودو، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر به این بازی‌ها اعزام خواهند شد.

هادی رضایی، سرپرست کاروان ایران در خصوص تایید لیست ورزشکاران ایران اظهار داشت: اواخر هفته گذشته اسامی ورزشکاران به کمیته برگزاری ارسال شد و طی نشست آنلاینی که با مسئولین برگزاری داشتیم، نفرات به صورت رشته به رشته بررسی شد و لیست نهایی به تایید رسید. بر این اساس طبق اعلام قبلی، ۵۹ ورزشکار در ۹ رشته به توکیو اعزام می‌شوند. 

طبق تصمیم مسوولان کمیته ملی پارالمپیک کاروان ایران به یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با نام کاروان سردار دل‌ها عازم ژاپن می شود. همچنین این کمیته در راستای ترویج فرهنگ ایثار در ورزش خانم یامامورا مادر شهید محمد بابایی را به عنوان سرپرست نمادین انتخاب کرده است. 

با قطعی شدن برگزاری المپیک توکیو سخت گیری های زیادی برای کاروان های ورزشی اعمال شده و هر کشور باید نسبت به واکسیناسیون و انجام آزمایشات کرونا اقدامات لازم را انجام دهد. 

کمیته ملی پارالمپیک در این دوره از بازی‌ها کسب سهمیه را ملاک اعزام قرار نداده بلکه در قالب سیاست کیفی‌گرایی به دنبال آن است که ورزشکارانی را اعزام که که شانس رسیدن به یکی از سکوهای سه‌گانه را داشته باشند. همچنین چند ورزشکار که شانس کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی را دارند به توکیو اعزام خواهند شد. 

پیش بینی می شود که در این دوره از رقابت‌ها کاروان ورزشی ایران با کسب بیشترین مدال طلا ادوار حضور در پارالمپیک در جمع ۱۰ کشور برتر قرار گیرد. کاروان ایران در پارالمپیک لندن با کسب ۱۰ طلا، هفت نقره و هفت برنز توانست به عنوان یازدهم این بازی ها برسد که بهترین نتیجه ادوار این مسابقات بوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha