کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و چهارم خرداد- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۸۵ در شرایط سالم است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۱۳۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساسبود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ در شرایط سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۶، پونک با شاخص ۵۹ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۱۵، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۱۱ و شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۹ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۷۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و هفت روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha