ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری: در توکیو رکوردشکنی می‌کنم

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلا پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: همه تلاشم کسب بهترین نتیجه در بازی‌های پارالمپیک توکیو است و به رکوردشکنی هم فکر می‌کنم.

« روح‌الله رستمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارالمپیک عرصه رقابت‌ بهترین‌ها است اظهار داشت: هشت سال پیش در المپیک لندن با وجود سن کم توانستم مدال نقره را برای کاروان ایران کسب کنم. اما شرایط بسیار متفاوت شده و ۹ سال از آن زمان می‌گذرد. به دنبال آن هستم که در توکیو بهترین مدال را کسب کنم. اکنون بیش از ۳۰ کیلوگرم نسبت به المپیک ۲۰۱۲ لندن افزایش رکورد داشتم و در لیست اعزامی نیز شانس مدال طلا به شمار خواهم رفت. باید تلاش خود را بیشتر کنم تا پاسخ اعتماد مسوولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان را بدهم.

دارنده مدال نقره پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن ادامه داد: برای رسیدن به قله افتخار ورزش، تمرینات منظم و برنامه هدفمند لازم است و این تمرینات اکنون زیر نظر «علی‌اصغر رواسی» برگزار می‌شود و به صورت متناوب تا اعزام به توکیو ادامه خواهد داشت. اکنون نیز تمرینات در شهر لاهیجان در استان گیلان برگزار می‌شود و تلاش بر این است که ما پیش از اعزام به بالاترین میزان آمادگی برسیم. 

رستمی که رکوردار جهان در دسته ۸۰ کیلوگرم است گفت: در مسابقات جهانی تایلند توانستم رکوردی که متعلق به یکی از قهرمانان ملی ایران بود را بشکنم و خود رکورددار این دسته شوم. پیش از من مجید فرزین با مهار ۲۴۰ کیلوگرم توانسته بود رکورد جهان را از آن خود کند اما در حال حاضر من با ۲۴۱ کیلوگرم رکورد دار هستم. البته تلاشم این است که رکورد جدیدی را به نام خودم ثبت کنم اما رکوردشکنی نیاز به شرایط و آمادگی دارد. در توکیو اگر شرایط فراهم شود برای شکستن رکورد اقدام خواهم کرد.

 روح‌الله رستمی یکی از نفرات اعزام به پارالمپیک توکیو است که در لیست اولیه کمیته ملی پارالمیک در جرگه ورزشکاران شانس کسب مدال طلا قرار گرفته است. رستمی که مدال نقره پارالمپیک لندن را در کارنامه دارد در مسابقات جهانی تایلند با مهار وزنه ۲۴۱ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان توانست مدال طلا را از آن خود کند.

در این رقابت‌ها که هفدهم اردیبهشت برگزار شد نماینده گرجستان با ۱۹۰ کیلوگرم و نماینده تایلند با ۱۶۲ کیلوگرم به عناوین دوم و سوم رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha