وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح وارد بندرعباس شد

بندرعباس - ایرنا- وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح روز دوشنبه به منظور شرکت در مراسم پیوست ناوشکن دنا و مین روب شاهین وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، قرار است تا ساعتی دیگر ناوشکن تمام ایرانی دنا و مین روب شاهین با دستور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور فرمانده کل ارتش، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی ارتش محلق شود.

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  درخصوص پیوستن این ۲ شناور به یگان‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ناوشکن دنا پرونده پنجم از شناورهای موشک اندازی است که در سال‌های گذشته چهار فروند از آنها در ناوگان شمال به نیروی دریایی ملحق شدند.

امیر دریادار «امیر رستگاری» ادامه داد: این ناوشکن ساخت کامل وزارت دفاع و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است که با نظارت و مشارکت نیروی دریایی تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: ناوشکن تمام ایرانی دنا را که به لحاظ امکانات و تجهیزات و عملکرد متفاوت از ناوشکنهای هم نسل خود است که مراحل نهایی تولید و تست ناوشکن دنا در سال گذشته به پایان رسید.

به گفته امیر دریادار رستگاری، سامانه هدایت آتش دنا یکی از جدیدترین سامانه‌های ساخت صنایع الکترونیک است که قادر است ۴۰ هدف را به طور کامل رهگیری کرده و با بیش از ۵ هدف به طور همزمان درگیر شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha