فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال خراسان شمالی منتشر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: فراخوان سومین دوره جایزه انتخاب کتاب سال به یاد «داراب بدخشان» شاعر آیینی استان داده شده است که علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا ۳۱ مرداد سال جاری فرصت ارسال آثار دارند.

حسین فرخنده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رویداد فرهنگی در راستای توسعه فرهنگ نشر در جامعه، معرفی آثار فاخر مکتوب نویسندگان و ناشران، ارتقای سطح مطالعه و ترویج کتابخوانی در ۲ بخش برگزار می شود. 

وی افزود: بخش موضوعی شامل آثار تالیف، ترجمه و تصحیح در موضوعات۱۰ گانه کلیات، فلسفه و روانشاسی، دین، علوم اجتماعی، علوم خاص، علوم کاربردی، هنر، ادبیات، تاریخ و جغرافیا و کودک و نوجوان است و استان شناسی، زبان و ادبیات، گویش ها و خرده فرهنگ های استان بخش ویژه این جشنواره است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این که پدیدآورندگان باید اهل یا ساکن استان باشند گفت: نویسندگان غیر بومی نیز در صورتی می توانند در این رویداد شرکت کنند که آثارشان در رابطه با  استان شناسی باشد و کتاب های ارسالی هم باید از ابتدای سال ۹۵ تا پایان۹۹  منتشر شده  باشد. 

 وی افزود: آیین اختتامیه این جشنواره نیمه دوم آبان امسال برگزار  خواهد شد.

سرانه مطالعه در خراسان شمالی با میانگین کشوری برابر است. آمار نشر کتاب در کشور نشان می‌دهد که سالانه به ازای هر ایرانی تقریبا ۲ کتاب چاپ می‌شود.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری، جایگاه نخست سرانه فضای کتابخوانی را به نسبت جمعیت خود در کشور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha