زاکانی در مسجد نارمک: آیا پنج نامزد باید تا پایان بمانند؟

 تهران-ایرنا- "علیرضا زاکانی" نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید اجازه داد سال ۹۲ تکرار شود، گفت: پنج نامزد باید باهم صحبت کنند که مردم را گرفتار تشتت نکنند و باهم هم‌افزایی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا زاکانی » یکشنبه شب در مسجد جامع نارمک تهران افزود: انتخابات ریاست‌ جمهوری مهمترین انتخاباتی است که مستقیما با زندگی مردم ارتباط دارد و از بین انتخابات شورا، مجلس و ریاست جمهوری، انتخابات ریاست جمهوری ویژگی ممتازی دارد و رییس جمهوری به عنوان شخص دوم مملکت با اختیارات فراوان، امور اجرایی کشور را در دست می‌گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینکه می‌گویند رییس جمهور اختیارات ندارد و نمی‌گذارند کار کند، نادرست است، رییس جمهور نفر اول اجرایی کشور است و اختیارات گسترده ای دارد و مهم‌ترین رکن انتخابات نیز مشارکت بالا است که باعث قوام نظام می‌شود و رأی بالا پشتوانه رییس‌ جمهوری است.

زاکانی افزود: حضور در پای صندوق رای فرصتی را برای نظام فراهم می‌کند که مقابل دشمنان استیفای حق کند و رییس‌جمهور نیز در داخل بتوانند اصلاحات انجام دهد. از ابتدای انقلاب تا امروز اصل انقلاب شعارها و ایده های بسیار جدی را مطرح کرد که هر انسان و ملتی خود را محتاج آن می‌داند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: درحال حاضر دو جریان فکری در جامعه وجود دارد، جریان اول می‌گوید انقلاب کردیم اما نمی‌توانیم به لوازم انقلابی بودن، پایبند باشیم که رییس‌جمهور فعلی این تفکر را دارد و تاکید می‌کند باید خود را با قواعد موجود جهانی تنظیم کنیم و با انقلاب نمی‌توانیم جلو برویم.  

وی با اشاره به جریان فکری نامزدهای فعلی ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: این هفت نامزد شبیه هم نیستند، کما اینکه دو نفر یک تفکر و پنج تا یک تفکر دیگر را دنبال می‌کنند، نداشتن امکانات نیز یکی از دروغ‌هایی است که تفکر اول آن را در اذهان حاکم کرده است. در حقیقت گروه اول یاد گرفته نفت و منابع کشور را مفت مفت بفروشد و سر مردم‌ منت بگذارد. سال‌ها گرفتار خام فروشی بودیم در دوره اخیر که مشکلات برای کشور به وجود آمد، مدتی نتوانستیم نفت بفروشیم. اما در حال حاضر یک میلیون و صد هزار بشکه نفت و میعانات می‌فروشیم و پول آن ظرف دوماه وارد کشور می‌شود.

زاکانی افزود: از اردیبهشت سال ۹۷ ترامپ از برجام خارج شد و در مورد فروش نفت مشکل ایجاد شد و به موازات آن رویکرد دولت با مردم تغییر کرد، به آنها راست نگفت، دست در جیب مردم کرد تا جایی که ارزش پول ملی را به بدترین وجه کاهش داد تا بتواند خود را اداره کند، البته اگر ولخرجی نبود می‌توانستند اداره کنند. بنابراین یک دوره با خام فروشی دولت،با تورم و دست کردن در جیب مردم کشور اداره شد. اما راه سوم برای اداره کشور وجود دارد و آن تولید است که اقتضائات آن در کشور وجود دارد اما بی‌توجهی نسبت به آن صورت می‌گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید بر ظرفیت کشور برای خلق ثروت افزود: بنابراین با تولید و خلق ثروت می‌توان توزیع ثروت و کاری کرد که مردم آبرومندانه زندگی کنند. در حال حاضر ۳۷۰هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کشور وجود دارد، علاوه بر این ۲۰۰هزار میلیارد فرار مالیاتی و به همین میزان بخشودگی مالیاتی صورت گرفته است، که باید جلوی این اقدامات گرفته شود. در حقیقت امکانات در کشور وجود دارد اما کسی از همین سرمایه‌گذاری موجود استفاده نمی‌کند. چنانکه ۱۲ میلیون تن ظرفیت پلیمری و ۱۵ میلیون تن ظرفیت شیمیایی داریم که ۸ میلیون ظرفیت پلیمری خالی است و اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود، نیازی به فروش نفت نیست، مسئولین از این ظرفیت‌ها آگاه  هستند اما نمی‌خواهند کاری انجام دهند.

زاکانی در ادامه اضافه کرد: جریان انقلاب نسبت به این پنج نفر ارجحیت دارد و باید دید در این جریان چه کسی ارجح است و به سراغ آن رفت که این کاملا مشخص است. در حقیقت جریان فکری که معتقد است با توانایی‌های داخلی می‌توان کشور را اداره کرد پنج نماینده دارد، کشور دچار انسداد نیست و مشکلات عمده نیست.

زاکانی با بیان اینکه تحریم‌ها حدود ۱۵ درصد اثر دارد مابقی آن ناشی از خود تحریمی است، اظهار داشت:  در شرایط فعلی هیچ موردی واجب‌تر از ساختن ایران اسلامی به عنوان یک الگو نیست و در این راه اولویت حل مشکل معیشت مردم است، برخی علاقه ندارند در کشور کار کنند. روزانه بیش از ۷۰میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شود، در این میان  ۶۰۰هزار نفر بین ۴تا ۱۰خودرو دارند یعنی حدود ۴۰ میلیون نفر خودرو ندارند که پول بنزین خود را می‌توانند دریافت کنند.

وی با تأکید بر حضور مردم در پای صندوق های رأی خاطرنشان کرد: حضور در پای صندوق ضرورت جدی است، و انتخاب یک راه و جهت که توجه معطوف به توانمندی داخلی و استفاده از همه فرصت‌های داخلی و خارجی دارد، ضرورت دارد. ما در کل دنیا ۲ رایزن اقتصادی داریم در حالی که ترکیه تنها در عراق۲۲ رایزن اقتصادی دارد، برخی مسئولین خودشان کاسب هستند باید دید چه کسی می‌تواند کشور را اداره کند و اگر کسی ضمن تکیه به ملت از رهبری تبعیت کرد، پیروز است. این پنج نامزد باید باهم صحبت کنند که مردم را گرفتار تشتت نکنند و  با یکدیگر هم افزایی داشته باشند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به روز انتخابات مبنی بر روز امتحان بزرگ برای نامزدها، گفت: اینکه مردم را به خود دعوت می‌کنند یا به انقلاب، هر پنج نفر جدی کار می‌کنند اما آیا باید تا پایان انتخابات بمانند؟ نباید اجازه داد سال ۹۲  تکرار شود .

زاکانی در پایان یادآور شد: آینده کشور بسیار درخشان است که راه آن حضور  در پای صندوق رای، انتخاب درست، برخورد با مفسدین و افرادی است که از سر سفره مردم ارتزاق و به آنها خیانت می‌کنند. لذا با حضور در پای صندوق ها می‌توانیم کشور را از اختاپوس فساد و تبعیض نجات دهیم و باید پنج نامزد نیز به سمت همگرایی برویم. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار می شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha