مربی تیم ملی کشتی فرنگی: هدف غایی المپیک توکیو است

تهران - ایرنا - مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: هدف غایی ما حضور پرقدرت در بازی‌های المپیک توکیو است تا نمایندگان کشورمان بتوانند پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز درآورند.

«رسول جزینی» روز یکشنبه و پس از پایان پیکارهای کشتی فرنگی پیت لازینسکی لهستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که دیدید ۲ فینال تام ایرانی در این پیکارها با حضور نمایندگان کشورمان در وزن‌های ۱۳۰ و ۹۷ کیلوگرم برگزار شد و خدا را شکر آنچه را که از ملی‌پوشان انتظار داشتیم از خودشان نشان دادند و شایستگی‌های خودشان رابه نمایش گذاشتند.

وی در پاسخ به این سووال که آیا «امین میرزازاده» و «محمدهای ساروی» نمایندگان وزن‌های ۱۳۰ و ۹۷ کیلوگرم در بازیهای المپیک هستند، گفت: «ان‌اشالله که همینطور است.»

جزینی بیان داشت: ترکیب نهایی تیم ملی را باید «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشورمان با مشورتی که دارند،  اعلام خواهند کرد.

وی در خصوص برنامه تیم ملی کشتی فرنگی تا بازی‌های المپیک توکیو گفت: تا المپیک فکر می‌کنم ۳ اردوی دیگر داریم و تورنمنت دیگری در برنامه تیم ملی نخواهد بود و امیدوارم ملی‌پوشان بتوانند در این سه اردو کارهای تکمیلی خودشان را انجام دهند تا با شرایط خوب به المپیک اعزام شوند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: در مدت باقیمانده برنامه‌های تمرینی ویژه خواهیم داشت تا ملی‌پوشان بتوانند با بهترین شرایط به المپیک اعزام شوند.

وی در خصوص پیش‌بینی نتایج المپیک گفت: هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست ولی از مردم عزیز کشورم می‌خواهم دعا کنند چرا که بچه‌های ما با توجه به شایستگی‌هایی که دارند و چنانچه روز هم روزشان باشند، می‌توانند نتایج خوبی بگیرند.

 رقابت‌های کشتی فرنگی جام پیت لازینسکی لهستان روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد که تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا و ۲ نقره به کار پایان داد.

رقابت‌های جام پیت لازینسکی لهستان بعنوان مسابقات سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای المپیک توکیو و رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ بود که تیم ایران  با ۵ نماینده در ۲ وزن در این مسابقات شرکت کرده بود و توسط محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا و مهدی بالی و علی اکبر یوسفی در همین اوزان صاحب مدال نقره شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha