مهرعلیزاده: مردم آذربایجان از صندوق‌های رای قهر نمی‌کنند

تبریز- ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اهل آذربایجان این امر را نمی‌پذیرد که از صندوق قهر کرده و پای صندوق‌های رای نروند زیرا مردم آذربایجان افرادی روشن هستند و به خوبی می‌دانند نقشی اساسی در تغییرات دارند.

محسن مهرعلیزاده شامگاه یکشنبه در جمع هواداران خود در آمفی تئاتر روباز ائل گلی تبریز، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که امروز در میان هم زبانانم، مردم آذربایجان سلحشور، در طول تاریخ هستم، مفتخرم که فرزند آذربایجانم و با شما مردم عزیز همدل و همزبان هستم.

وی ادامه داد: مردم مسائل را خوب درک می‌کنند به ویژه مردم آذربایجان که قهرمان پرور هستند، به خوبی می‌دانند که هیچ وقت جمهوریت جمهوری اسلامی، نباید از جمهوری اسلامی جدا شود،  مشروطیت را بعد از هزاران سال آذربایجانی‌ها به ایران آوردند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حماسه‌ ۲۹ بهمن ۵۶، قبل از سال ۵۷ در تبریز برگزار شد، اولین بار بود که حرکت و نهضت انقلاب اسلامی در خیابان‌های مختلف تبریز آغاز شد و مبارزه‌ جمعیت سلحشور و پرشور برای اولین بار در قالب انقلاب اسلامی در تبریز شکل گرفت و این افتخار متعلق به آذربایجانی‌هاست.

مهرعلیزاده با بیان اینکه باید رئیس جمهوری انتخاب شود که در خدمت مردم باشد، تاکید کرد: بینش و نگرش خیلی مهم است اینکه آیا ما به مردم به شکل رعیت نگاه کنیم و خود را خان بدانیم یا اینکه خود را خدمت گذار واقعی مردم بدانیم، بسیار مهم است. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: واقعیت این است که اگر امروزه مشکلات حل نمی‌شوند به دلیل عدم اجرای برنامه‌ منظم توسعه‌ اقتصادی، متوازن و همه جانبه در کشور است.

وی با بیان این‌که اقتصاد کشور را گروگان مسائل سیاسی کردند، تاکید کرد: باید برنامه‌ اقتصادی کشور  منهای درگیری‌ها و مسائل سیاسی تدوین شود.

مهرعلیزاده بیان کرد: جنگ امروز، جنگ اقتصادی، تولید، فکر، طراحی توسعه‌ اقتصادی و فکر کردن در زمینه تولید و معیشت مردم است و با دعوا کردن و سنگ اندازی این امر تحقق نخواهد یافت بلکه سرمایه‌گذاری برای توسعه لازم است.

وی با بیان این‌که عزت و شرف ایران باید حفظ شود، گفت: شعار ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و همواره باید روی استقلال کشور و آزادی مردم در همه جوانب از جمله آزادی در انتخاب  تاکید داشته باشیم.

مهر علیزاده با اشاره به اصل ۱۵ قانون اساسی، گفت: تمام زبان‌های کشور می‌توانند به راحتی زبان خود را یاد بگیرند، زیبایی هر انسان، قوم و ملت به زبان و خلق و فرهنگ آن ملت است .

وی با اشاره به خشک‌شدن دریاچه ارومیه، گفت: دریاچه‌ ارومیه، دریاچه‌ای است که زندگی تمام منطقه به آن وابسته است و اگر به دلیل بی برنامگی و عدم سرمایه گذاری به آن بی توجهی شود شاید در آینده شاهد خطر ریزگردهای مسموم و شور شویم و در دولت بنده به این موضوع توجه جدی می‌شود .

وی با بیان این‌که تبریز ظرفیت لازم را برای تبدیل شدن به مرکز هاب صادرات محصولات ایرانی به اروپا را دارد، گفت: تبریز به جای استانبول می‌تواند ایران را به اروپا متصل کند.

وی ادامه داد: اکنون از شیراز و یزد به تهران جهت اخذ ویزا به استانبول می‌روند، در صورتی که ما نمی‌توانیم تبریز را جایگزین استانبول کنیم.

مهرعلیزاده با اشاره به تیم‌های افتخار آفرین تراکتور و ماشین سازی در تبریز، خاطرنشان کرد: تیم فوتبال ماشین سازی باید تحت حمایت کارخانه ماشین سازی به موفقیت برسد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همراه با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس یازدهم در حوزه های انتخابیه  "آستانه اشرفیه"، "تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس"،"تفرش"، "بهار و کبودرآهنگ"، "گچساران" و "میانه" ، بیست و هشتم خرداد ماه امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha