واکنش فرمانداری همدان در خصوص لغو همایش هواداران رییسی و حواشی آن

همدان- ایرنا- فرمانداری همدان با انتشار اطلاعیه ای ممانعت مسئولان استان برای اجرای برنامه های تبلیغاتی ستاد حجت الاسلام رئیسی را تکذیب و اعلام کرد: مکان اجرای مراسم از پیاده راه بوعلی به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به فضای مناسبتری تغییر پیدا کرده است.

به گزارش ایرنا در اطلاعیه فرمانداری شهرستان همدان که شامگاه شنبه منتشر شد، آمده است: به تازگی مطلبی در فضای مجازی با عنوان عدم همکاری و ممانعت مسئولان استان همدان در برگزاری مراسم و برنامه های تبلیغاتی ستاد حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی منتشر شد و در اذهان عمومی ایجاد شبهه کرده که صحت ندارد و تکذیب می شود.

در اطلاعیه فرمانداری شهرستان همدان تصریح شده، این موضوع صحت نداشته و ستاد انتخابات شهرستان همدان با ملاحظات مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور ضمن پیش بینی اماکنی بدین منظور، به طور مکرر نسبت به صدور مجوز برای برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات اقدام نموده است. 

در این اطلاعیه آمده است: تریبون آزاد و سخنرانی با حضور شخصیتهای کشوری چون قدیری ابیانه، مرتضی آقا تهرانی، خانم بیگی نماینده قزوین در مجلس، دکتر حاج بابایی نماینده مردم همدان، حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد، رستم قاسمی وزیر اسبق نفت، روح الله ایزدخواه نماینده تهران، محمد صادق شهبازی، و خانم دستجردی نمونه هایی از برنامه های انتخاباتی این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که برگزار شده است. 

"لذا مورد ذکر شده در فضای مجازی فاقد صحت و صرفا به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، نارضایتی کسبه و عابران پیاده راه بوعلی با توجه به تعطیلی یک ماهه در وضعیت قرمز کرونایی شهرستان و احتمال ازدحام بیش از حد جمعیت ( همانند بعضی استانها) با برگزاری مراسم در پیاده راه بوعلی موافقت صورت نگرفته است."

این اطلاعیه افزوده است: لازم به ذکر است ستاد انتخابات شهرستان همدان برابر قانون مکانهایی را با توجه به همه ملاحظات در این راستا برای فعالیتهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در مرکز استان پیش بینی نموده است که پیشنهاد جابجایی و برگزاری مراسم مذکور در ورزشگاه شهدای قدس، محوطه جنبی مزار شهدای گمنام پارک مردم، پیاده راه میدان امام خمینی (ره)، محوطه برگزاری نماز جمعه در حیاط حسینیه امام خمینی(ره) نیز به ستاد حجت الاسلام رئیسی در همدان اعلام شده است. 

قرار بود عصر امروز همایش "یاران محمد رییسی" با سخنرانی سردار سعید محمد و حضور هواداران سیدابراهیم رییسی در همدان برگزار شد، که این گردهمایی لغو شد.

در پی لغو این گردهمایی، ستاد مردمی حامیان حجت الاسلام رییسی در استان همدان، با صدور بیانیه ای از اقدام مسوولان استان در عدم صدور مجوز برگزاری این گردهمایی و تلاش و کارشکنی برای لغو این مراسم بشدت انتقاد کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha