موانع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باید رفع شود

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید تمام موانع را رفع کنیم تا شاهد یک مشارکت حداکثری و پرشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در این استان همانند سال‌های گذشته باشیم.

به گزارش ایرنا ابوذر کوثری شامگاه یکشنبه در نشست ستاد اجرایی انتخابات سیستان و بلوچستان اظهارداشت: باید این آمادگی را داشته باشیم که بدون حاشیه و با آمادگی کامل انتخابات روز جمعه را برگزار کنیم.
وی افزود: بخشداران ما در این دوره از انتخابات بویژه در مرحله ثبت‌نام خوب ظاهر شدند و مدیریت ثبت‌نام‌ها مهمترین دغدغه ما بود که برطرف شد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بحث خرابی‌ دستگاه‌های احراز هویت با هماهنگی وزارت کشور این دستگاه‌ها افزایش پیدا کرد لذا دغدغه ما تا حد زیادی رفع شده است.
وی بیان کرد: در بحث انتخابات نیز تقسیم وظایف کردیم ستادهای مختلف تشکیل شد برای اینکه هر یک وظیفه خود را بداند و آگاه باشد که متولی کدام کار است.
کوثری خاطرنشان کرد: پنج روز دیگر تا انتخابات باقی‌مانده در این مرحله باید نگاه خود را فرا بخشی کنیم تا یک هم‌افزایی بین بخش‌ها صورت گیرد. 
وی ادامه داد: در بحث انتخابات چند نکته ضروری است اول سلامت انتخابات، دوم بی‌طرفی در انتخابات، سوم رقابت در انتخابات، چهارم امنیت انتخابات و پنجم مشارکت در انتخابات بسیار اهمیت دارد. 
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهارداشت: مهمترین بخش برگزاری انتخابات ایجاد امنیت و آرامش برای حضور آحاد مردم در پای صندوق‌های رای است
محمد هادی مرعشی بیان کرد: گرچه تهدید امنیتی در سیستان و بلوچستان گزارش نشده اما تدابیر امنیتی لازم اتخاذ شده تا شاهد یک انتخابات امن در این استان باشیم.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه به صورت همزمان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha