پیرانشهر و سردشت کمترین واکسیناسیون کرونا را در آذربایجان‌غربی دارند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: پیرانشهر و سردشت کمترین واکسیناسیون علیه کرونا را در این استان دارند که باید برای بهبود این وضعیت، بیشترین اهتمام در این ۲ شهرستان صورت گیرد.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شهروندان بالای ۷۰ سال این شهرستان ها برای دستیابی به ایمنی دسته جمعی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن تزریق کنند.

وی اضافه کرد: در ارومیه به عنوان بزرگترین شهرستان آذربایجان غربی، وضعیت بهتری در خصوص واکسیناسیون داریم و بیش از ۹۲.۵ درصد سالمندان بالای ۷۰ سال واکسن تزریق کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: واکسن‌های ایرانی بیش از ۸۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کنند که با واکسیناسیون عمومی می‌توان شاهد کاهش شدت بیماری، کاهش میزان مرگ و میر و کاهش تلفات انسانی بود.

دکتر آقازاده گفت: در دوران کرونا بیمارستان های استان آذربایجان غربی به تخت های بیمارستانی و آی سی یو تجهیز شده تا در روزهای اوج بیماری با کمبود تخت بیمارستانی و آی سی یو مواجه نشویم.

وی درباره عادی انگاری مسوولان و مردم در آذربایجان غربی، افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان کاهش یافته و این عادی انگاری بسیار خطرناک است.

به گزارش ایرنا، هرچند همچنان آمار دقیقی از واکسیناسیون در آذربایجان غربی وجود ندارد ولی انتظار می رود که تعداد افراد واکسینه شده به بیش از ۱۰۰ هزار نفر برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha