۱۴۰نفر با علائم مشکوک کرونا به بیمارستانهای شاهرود ومیامی مراجعه کردند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۴۰ بیمار با علایم مشکوک به ابتلا ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی به مراکز درمانی و اورژانس مراجعه کردند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته پاسخ ۳۵ نمونه آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان مثبت شد، افزود: از این تعداد ۲۳ بیمار کووید۱۹ در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری شدند.

وی با بیان اینکه طی روز های گذشته شاهد افزایش نسبی در آمار ابتلا به ویروس کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستیم، تصریح کرد: این آمارها نشانگر فعال بودن ویروس در جامعه است؛ از مردم و متولیان در شرایط کنونی انتخابات انتظار داریم در تجمعات، گردهمایی و دورهمی ها با جدیت، دقت و حساسیت موازین و اصول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رعایت کنند.

چمن با اشاره به اینکه در روزهای گذشته کار واکسیناسیون به کندی انجام می شود، ابراز امیدواری کرد: در روزهای آینده واکسن قابل توجهی توزیع شود تا شتاب برنامه پوشش واکسیناسیون استمرار پیدا کند و شاهد شرایط بهتری باشیم.

به گفته وی، عمده واکسن های دریافتی این دانشگاه تاکنون برای گروه های هدف استفاده شد، همچنین تلاش در سطح ملی برای تامین واکسن مورد نیاز ادامه دارد.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۸۷ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان این بیماری در ایران به ۸۲ هزار و ۹۸ تن رسید.

همچنین از دیروز تا امروز (۲۳   خرداد ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۱۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۱ تن از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۲۸ هزار و ۷۱۷ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha