شرایط لازم برای برگزاری انتخابات پرشور در بانه فراهم است

سنندج- ایرنا- فرماندار شهرستان بانه گفت: با افزایش شعبه های رای و پیش بینی رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط لازم برای برگزاری انتخابات پرشور و مردمی در بانه فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور عصر یکشنبه در نشست با مجریان و ناظران انتخابات شهرستان بانه با اشاره به اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات در بانه اظهار داشت: در شهرستان بانه ۱۱۰ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات پیش بینی شده که تلاش شده مردم در دورترین نقاط شهرستان به مراکز اخذ رای دسترسی داشته باشند.

وی اضافه کرد: در بانه ۴۲ نفر در شهرهای اقماری بویین، کانی سور و در آرمرده نیز ۳۳ نفر و در روستاهای شهرستان نیز ۶۰۵ نفر کاندیدای شورای اسلامی شهر و روستا مختلف تایید صلاحیت شدند.

رستم پور با بیان  اینکه امکانات مورد نیاز در شعبه های رای پیش بینی شده اظهار داشت: نسبت به انتخابات های گذشته هم تعداد برگزار کنندگان انتخابات و تعداد مراکز اخذ رای افزایش یافته تلاش شده که در هر شعبه بیش از هفت نفر فعال هستند.

وی گفت: امسال باتوجه به شرایط کرونایی می طلبد که در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی با جدیت برخورد شود و در این زمینه هیچگونه تسامحی با متخلفین نشود.

رستم پور افزود: تعجیل در برگزاری انتخابات و شمارش آرا باعث ایجاد اشتباه می شود که باید امانت دار رای مردم باشیم و بر اساس آرا مردم عمل شود.

شرایط لازم برای برگزاری انتخابات پرشور در بانه فراهم است

نقش مردم در تعیین سرنوشت خود

رییس هیات نظارت انتخابات شهرستان بانه نیز گفت: رهبر معظم انقلاب و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران همواره به برگزار انتخابات سالم و پرشور حتی در شرایط بحران و جنگ تاکید کردند.

زاهد صالحی افزود: در برگزاری انتخابات مردم در همه ادوار حضور پرشور داشتند و به ندای رهبری لبیک گفتند و در تعیین سرنوشت خود نقش ایفا کردند.

وی یاد آور شد: ضروری است که ناظرین و مجریان انتخابات باید تعامل و همکاری لازم را داشته باشند چراکه هدف ما برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم و رعایت اصل بی طرفی است و تمام تلاش را برای اجرای صحیح قانون بکار بگیریم.

با پیروزی انقلاب اسلامی ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنج دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، ۱۱ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنج دوره انتخابات خبرگان رهبری برگزار شده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha