شرایط قرمز کرونایی در بیمارستان کودکان اهواز

اهواز - ایرنا - رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: متاسفانه شرایط بیماری کرونا در بین کودکان همچنان قرمز بوده و آمار مراجعه کنندگان بالا و ظرفیت بخش کرونایی این بیمارستان تکمیل است.

دکتر محسن علی سمیر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه علام بیماری در کودکان نسبت به یکی، ۲ ماه گذشته خفیف تر شده بیان کرد:به عنوان مثال علایمی همچون اسهال، استفراغ و تنفس خیلی شدید در کودکان مشاهده نمی‌شود و بیشتر بیماران دارای تب و علایمم خفیف گوارشی هستند.

وی دلیل کاهشی نبودن روند بیماری در کودکان را رعایت نکردن بعضی والدین دانست و افزود: بر اساس آمار گرفته شده، انتقال بیماری در بیشتر کودکان از والدین و اعضای خانواده خود است.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: با توجه به اینکه امتحانات برخی از پایه‌های تحصیلی، به صورت حضوری برگزار شد احتمال شکل گیری پیک جدید بیماری در این سنین وجود دارد که در روزهای آینده مشخص می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از والدین که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص فرزندان خود ملاحظه کافی را ندارند که این موضوع بسیار خطرناک است. این افراد شاید به ویروس کرونا از نوع شدید مبتلا نشوند ولی ممکن است از نوع خفیف گرفته و بیماری را به کودکان منتقل کنند.

علی سمیر با بیان اینکه ۱۶ بیمار در بخش عادی و پنج بیمار در آی سی یو این بیمارستان بستری هستند گفت: هم اکنون از کودک ۶ ماهه تا نوجوان ۱۴ ساله در بخش کرونایی بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه روزانه به طور میانگین سه تا پنج بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری می‌شوند ادامه داد: پیش از این موارد خیلی حاد از استان های لرستان و ایلام به اهواز منتقل می‌شدند ولی در یک هفته گذشته بیمار کرونایی از استان‌های همجوار به این بیمارستان نداشتیم.

از ابتدای کرونا تاکنون ۷۱۰ بیمار در بیمارستان ابوذر بستری شده‌اند

رییس بیمارستان ابوذر اهواز با اشاره به اینکه از لحاظ تجهیزات مشکل خاصی نداریم گفت: در یک ماه اخیر فوتی کرونایی نداشتیم اما از ابتدای بیماری کرونا تاکنون ۷۱۰ بیمار بستری و ۱۸ بیمار فوتی داشتیم که همگی آنها بیماری زمینه‌ای داشتند.

هم اکنون ۱۸ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha