طرح بهارانه کتاب در استان همدان تمدید شد

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از تمدید طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با توجه به استقبال عمومی علاقه مندان و مطالبه کتابفروشان، اجرای این طرح تا ۲۵ خرداد ادامه دارد.

«احمدرضا احسانی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سقف مجاز خرید برای هر خریدار در طرح بهارانه کتاب ، ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند تا ۲۵ خرداد با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ٢٠درصدی خریداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ کتاب فروشی استان همدان در اجرای این طرح مشارکت دارند، گفت: از این تعداد ۱۶ کتابفروشی در همدان و سه کتاب فروشی نیز در ملایر هستند.

احسانی خاطرنشان کرد: به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب ١٤٠٠» به تفکیک هر استان در سایت tarh.ketab.ir درج شده و قابل مشاهده است.

این طرح هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است و از ابتدای اجرای طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ١٥ میلیارد تومان کتاب از سوی دوستداران کتاب در سراسر کشور خریداری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha