دبیرکل نُجَباء درباره تکرار قتل‌عام اسپایکر هشدار داد

تهران- ایرنا -دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء همزمان با سالگرد کشتار فجیع در پایگاه هوایی اسپایکر، از سیر تحولاتی که منجر به آن جنایت شد پرده برداشت و درباره فتنه‌ها و توطئه‌هایی که ممکن است به فاجعه‌ای مشابه در عراق بینجامد، هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی در پیامی به‌مناسبت سالروز جنایت هولناک "اسپایکر" اظهار کرد: برای آنکه همه مرتکبان کشتار اسپایکر را بشناسیم، باید تاریخ آن را از نفس‌های شهیدان این پایگاه بشنویم.

 الکعبی با تأکید بر اینکه "داعش به‌تنهایی عامل هرج‌ومرج منجر به قتل‌عام اسپایکر نبود"، خاطرنشان کرد: این فاجعه وقتی رخ داد که فتنه‌جویان در خارج از عراق پشت رایانه‌های خود نشسته و برای تحریک و فریب جامعه تأمین مالی می‌شدند. همزمان، برخی سیاست‌بازان از مقر خود در "اربیل" خارج شده و پشت تریبون‌های تظاهرات و تحصن ذلت‌بار و موهن ایستادند تا زبان به یاوه‌هایی بگشایند که هزینه از پیش پرداخت شده‌اش، نابودی عراق بود.

وی در ادامه یادآور شد: فاجعه اسپایکر پس از نشستی نفرت‌انگیز در اربیل به‌وقوع پیوست که سرکردگانی به نمایندگی از داعش و حزب بعث، نمایندگان پارلمان، وزرای کابینه و رهبران سیاسی شناخته‌شده در آن حضور داشتند و در پشت‌پرده، آمریکا و صهیونیست‌ها و رژیم‌های عربی حوزه خلیج‌فارس از سقوط عراق حمایت می‌کردند.

دبیر کل نُجَباء با اشاره به اینکه شعار عاملان کشتار در پایگاه اسپایکر، "قادمون یا بغداد" (به‌سوی تو می‌آییم ای بغداد) ساخته و پرداخته رژیم‌های عربی حامی حزب بعث بود، اضافه کرد: این رژیم‌ها خیال نکنند که با گذشت زمان می‌توانند جنایات و دسیسه‌هایشان علیه ملت عراق را پشت داعش پنهان کنند بلکه هرکسی که در نشست اربیل حاضر شد و از آن حمایت کرد، مسئول این جنایت است.

الکعبی اظهار داشت: امروز که تابیدن نور الحشد الشعبی به دوران داعش پایان داده است، کدام استان قربانی خواهد شد و اسپایکر دیگر که از نشست‌های جدید اربیل شکل خواهد گرفت، کدام منطقه خواهد بود؟

 عناصر تکفیری ـ بعثی تحت بیعت گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی پس از تسخیر موصل و تکریت بیش از ۱۷۰۰ دانشجوی شیعه عراقی را در پایگاه هوایی اسپایکر به‌صورت دسته‌جمعی قتل‌عام کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha