۲۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۰۷
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84365133
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۵ هزار راس دام سبک در بانه وجود دارد

سنندج- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: در شهرستان بانه ۶۵ هزار راس دام سبک در واحدهای پرورش دام به صورت صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، کریم شریف عصر یکشنبه در آیین افتتاح یک واحد پرورش گوسفند داشتی در روستای کانی بند اظهار داشت: در شهرستان بانه یک واحد صنعتی و ۵۱ واحد نیمه صنعتی و چندین واحد کوچک و سنتی روستایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید سالانه در بانه ۲ هزار و ۶۰۰ تن گوشت تولید می‌شود، ادامه داد: سالانه یک هزار و ۲۶۰ تن گوشت قرمز در بانه تولید می شود که در طرح برنامه پیشران افزایش تولید گوشت قرمز باید آن را به یک هزار و ۳۰۰ تن در پنج سال آینده افزایش دهیم.

شریفی گفت: با توجه به اینکه سرمایه گذاران سرمایه های خود را در بخش تولید هزینه کردند از برنامه طرح پیشران افزایش گوشت جلوتر هستیم که با حمایت های دولت از تولیدکنندگان، این طرح در شهرستان زودتر از زمان مشخص شده محقق می شود.

وی مهمترین مشکلات دامداران را کمبود علوفه و نهاده های دامی عنوان کرد و افزود: امسال به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ها دامداران با کمبود علوفه و نهاده های دامی مواجه هستند که نیاز به حمایت جدی دارند.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان بانه با بیان اینکه یکی از برنامه های جهادکشاورزی حمایت از نژادهای جدید و با تولید بالا است اظهار داشت: واحد تولید پرورش گوسفند داشتی روستای کانی بند از نژاد پرتولید رومانف است.

وی افزود: این واحد با ۹۵ راس گوسفند داشتی نژاد رومانف با هزینه پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسید که تمام هزینه های آن توسط سرمایه گذار تامین شده و برای ۲ نفر اشتغالزایی مستقیم فراهم شده است.

شریفی اظهار داشت: این واحد پرورش گوسفند داشتی در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع احداث شده که ۲۲۰ متر مربع آن مسقف و ۱۸۰ متر مربع غیر مسقف است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای پرورش دام سبک چند قلوزایی در شهرستان رو به افزایش است گفت: گوسفند رومانف یکی از نژادهای روسی است که درصد آبستنی آن ۲۸۵ درصد است و در هر مرحله زایمان سه قلوزایی دارد.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha