دولت اقدام و اصلاح شیوه جدیدی از اداره کشور را برنامه‌ریزی کرده است

اراک - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت اقدام و اصلاح با کار جهادی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی شیوه جدیدی از اداره کشور را به منصه ظهور خواهد رساند.

«علیرضا زاکانی» عصر یکشنبه در گفت و گو با شبکه آفتاب استان مرکزی افرود: انتخابات به عنوان یکی از مولفه‌های مردم سالاری در سرنوشت آینده ما و کشور نقش دارد انتخابات ریاست جمهوری به دلیل اینکه رئیس جمهور بیشترین اختیارات کشور را دارد، قطعا از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: ایران متمدن، مردمی فهیم، رهبری بزرگوار، نخبگان شایسته، جوانان و زنان و همه و همه ظرفیت ارزشمند نظام جمهوری اسلامی است.

زاکانی بیان کرد: ما از اسلام عزیز و تمدنی با پیشینه چند هزار ساله برخورداریم و امروز اقوام، مذاهب و اقلیت‌های مذهبی برای کشور و نظام یک فرصت بزرگ محسوب می شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: فقر، فساد و تبعیض مشکلات متعددی در زندگی مردم ما ایجاد کرده و در واقع راه حل بزرگ حل این تنگناها، حضور آحاد و اقشار مختلف شهروندان در پای صندوق رای است تا سرنوشت ملت ر قم بخورد.

زاکانی بیان کرد: استراتژی آمریکا این است که مشکلات داخل با تکیه بر خارج حل می‌شود و دولت اقدام و اصلاح این نگرش را به کلی را تغییر خواهد داد  چرا که باید ظرفیت ها شناسایی کرد و رفع مشکلات مردم را مبنا قرار داد.

وی بیان کرد: مردم در فشار هستند و باید این رویکرد را تغییر داد و تعییر جدید شامل تکیه بر توانمندی و امکانات داخلی است.

زاکانی بیان کرد: ما در دولت اقدام و اصلاح امور مسیری را انتخاب می کنیم که ظرفیت داخلی به شکوفایی و پیشرفت برسد و با عقلانیت، معنویت، خلاقیت افتخارات، استقلال و آزادی را برای کشور به ارمغان آوریم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران متضمن عدالت، آزادی و معنویت است و باید این مولفه ها را در جهان پیرامون فراگیر کنیم.

زاکانی ادامه داد:  ما در مسیر اداره کشور نیازمند متناسب سازی هستیم و با چهار رویکرد تحولی به دنبال رفع مشکلات مردم و کشور خواهیم بود که نخستین رویکرد تحول اقتصادی و کاهش فشار بر مردم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جهش تولید اولویت اول و نخست دولت اقدام و اصلاح است چرا که جهش تولید برای ما از یک فوریت بالا برخوردار است و در کنار آن کشور را در مدار شایستگی اداره می کنیم.

وی ادامه داد: تمرکز زدایی از امکانات و اقدامات در کشور نیز دنبال می شود و اعتبارات اختصاصی به استانها خواهیم داد چرا که ۹۰ درصد تخصیص اعتبارات خارج از  استانها  تصمیم گیری می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بازآمایش مجدد در استانها را دنبال خواهیم کرد و به ۴۵۱ شهرستان کشور اختیارات ویژه برای اداره صحیح ابلاغ می شود.

وی بیان کرد: انتقال اعتبارات اختصاصی برای هر نقطه کشور ظرفیت بالقوه ای است که با بهره برداری از پتانسیل‌های نخبگان در هر شهرستان، بیش از ۴۵۰ نقطه کشور با هم رقابت می کنند.

زاکانی ادامه داد: مردم باید از مالیات سهم داشته باشند و تمرکز زدایی در کشور امکانی فراهم می‌کند تا مدیریت مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری پی گرفته شود.

وی توضیح داد: نباید ضعیف کشی کرد بلکه باید ریشه فساد را خشکاند و نباید اجازه داد تا حق ملت پایمال شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است در بدنه اجرایی دولت اقدام و اصلاح با قوت پی گرفته می شود.

زاکانی تصریح کرد: نگاه ابزاری به اقوام، مذاهب، بانوان، جوانان و هنرمندان زیبنده نیست و این نگرش را تغییر خواهیم داد.

وی بیان کرد: دولت نیازمند مردم است و باید این تفکر را احیا و نهادینه کنیم تا نظارت بر رئیس جمهور و دولت فراگیر شود چرا که مردم ناظر بر ما هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اشتغال و مسکن در بحث جهش تولید می‌شود و در چهار سال بعد انشالله شیوه جدید در اداره کشور را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: استان مرکزی حق بزرگی بر گردن همه ما دارد و امام خمینی (ره) و شخصیت‌های فرزانه دیگری از این استان پا به جهان گذاشته اند.

زاکانی بیان کرد: بزرگانی همچون قائم مقام فراهانی، امیرکبیر و پروفسور حسابی عزیز شخصیت‌هایی هستند که هرکدام در جای خود افتخار آفرین بودند.

وی بیان کرد: استان مرکزی جنبه‌های فرهنگی و کشاورزی بسیاری دارد اما از دردها و نواقصی از جمله نبود زیرساخت‌های گردشگری، بیکاری و آلودگی رنج می برد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: کمبود زیرساختهای فرهنگی و تفریحی کمبود این استان قابل ملاحظه است و با این همه ظرفیت‌های ممتاز و صنعتی در نقاط مختلف  از جمله شازند و پالایشگاه، ماشین سازی و هپکو هنوز مشکلاتی وجود دارد.

زاکانی بیان کرد: ماشین سازی اراک و هپکو هنوز با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی بیان کرد: این استان با اندکی توجه می تواند به واسطه شرایط اقلیمی و امکاناتی که دارد، یک رشد اساسی داشته باشد.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ماشین سازی اراک و واگن سازی با آن عظمت فعالند اما واردات بی رویه و بی توجهی به ظرفیت‌های آنان مشکل جدی است.

زاکانی بیان کرد: از واگن سازی و آلومینیوم بازدیدهایی داشتم و چه ظرفیتی عظیمی در این کارخانجات وجود دارد و آذرآب ظرفیت خالی داریم و بسیاری از سرمایه های بزرگ در این استان راکد است.

وی تصریح کرد: واردات بی رویه پشتوانه اصلی تولید را در کشور معیوب می‌کند اما باید دست کسانی که به رشد و توسعه کشور خیانت می کنند،کوتاه شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: سالانه ۲۱ تا ۲۵ میلیارد دلار در کشور قاچاق داریم و ۹۵ درصد از مبادی رسمی است چطور ممکن است؟

وی اظهار داشت: هریک میلیارد دلار قاچاق یکصد هزار شغل در کشور را نابود می کند که باید به این امر توجه جدی داشت.

زاکانی تصریح کرد: دولت اقدام و اصلاح قاطعانه در مقابل قاچاق خواهد ایستاد و با اشتغال و کارافرینی شرایط اقتصادی کشور را بهبود خواهد داد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha