فرماندار: ۶۳ داوطلب شورای شهر کرمانشاه تاکنون انصراف داده اند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با اعلام اینکه ۲ نفر دیگر از داوطلبان شورای شهر کرمانشاه انصراف دادند گفت که آمار مجموع داوطلبان انصرافی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه تاکنون به ۶۳ نفر رسیده است.

فضل الله رنجبر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون در این دوره از انتخابات ۱۶۰ داوطلب برای حضور در ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمانشاه با یکدیگر رقابت می کنند.

به گفته او ۲ نفر از داوطلبان که صلاحیت آنها تایید شده بود مراتب انصراف خود را از ادامه حضور در لیست نامزدها و رقابت در عرصه انتخابات را به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام کردند.

به گفته فرماندار کرمانشاه از مجموع ۳۱۲ نفر داوطلب شورای اسلامی شهرهای کرمانشاه، کوزران، ماهیدشت، هلشی و قلعه ۲۳۶ نفر تایید نهایی شدند.

بیش از ۲هزار صندوق الکترونیکی در شهرستان

رنجبر، تعداد صندوق های الکترونیک اخذ رای را ۲ هزار و ۶۵ عدد اعلام کرد و افزود: یک هزار و ۳۱۴ نفر برای کار با این دستگاه ها و دریافت آموزش‌های لازم فراخوانده شده اند.

وی با بیان این‌که ۷۲۱ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه آرای مردم را جمع‌آوری خواهد کرد، گفت: ۴۵۸ شعبه مخصوص شهر کرمانشاه است که ۴۴۶ شعبه به‌ صورت ثابت و ۱۲ شعبه نیز به‌ صورت سیار آرای مردم را اخذ می کنند.

فرماندار کرمانشاه افزود: تمام فرآیند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر کرمانشاه به ‌صورت کاملاً الکترونیکی خواهد بود و عوامل برگزاری انتخابات هیچ نقشی در این زمینه ندارند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان کرمانشاه را حدود ۱۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این عوامل شامل عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی، اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و بازرسان هستند که کار برگزاری انتخابات را در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه انجام خواهند داد.

فرماندار کرمانشاه واجدین حق رای در شهرستان کرمانشاه را حدود ۸۵۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: پس از تایید نهایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، امروز اسامی نهایی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده را منتشر کرده ایم.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha