عمل به قانون ملاک فعالیت عوامل اجرایی انتخابات است

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: عوامل اجرایی و دست اندرکاران انتخابات برای برگزاری انتخابات سالم و بانشاط باید عمل به قانون را ملاک فعالیت خود قرار دهند.

علیرضا اتابک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه هزار نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه جاری را در گچساران برعهده دارند.

وی بیان کرد:  امانتداری و پایبندی مجریان انتخابات به قانون به عنوان امین مردم، دولت و نظام اسلامی برای سلامت انتخاب بسیار حائز اهمیت است.

اتابک با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور گسترده مردم انقلابی و همیشه در صحنه اهمیت فراوان دارد گفت: باید دشمنان را از تلاش برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات پیش رو  ناامید کنیم.

وی با بیان اینکه این شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد افزود:  فرایند انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر دوگنبدان، به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

اتابک با اشاره به مزیت صندوق‌های الکترونیکی افزود: تسریع در شمارش و اعلام نتیجه،امنیت و صیانت از آراء مردم، کاهش خطای عوامل انسانی که در ادوار گذشته سبب اعتراض برخی نامزدها بوده با بهره‌گیری از سیستم تمام الکترونیک به طور کامل برطرف خواهد شد.

فرماندار گچساران افزود: پایبندی به قانون، فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی و ایجاد زمینه رقابت سالم از وظایف متولیان امر است.

وی  از متولیان امر خواست تا با فراهم کردن فضای آرام در انتخابات و بی طرفی، مردم را به شرکت در سرنوشت سیاسی خود تشویق کنند.

اتابک تصریح کرد: ۱۴۶ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم  این شهرستان در انتخابات پیش رو  پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که تعداد شعب اخذ رای این شهرستان در دور گذشته ۱۳۶ شعبه بوده است.

اتابک گفت: تعداد شعب اخذ رأی در نظر گرفته شده برای این دوره از انتخابات ۱۰ شعبه افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: از مجموع صندوق ‌های رای در نظر گرفته شده در گچساران ۱۳۱صندوق ثابت و ۱۵ صندوق به صورت سیار کار جمع آوری آرای حوزه گچساران را بر عهده خواهند داشت.

اتابک گفت: ۳۸ درصد از شعب اخذ رای این شهرستان معادل  ۵۶ شعبه در مدارس ، ۴۰ درصد معادل ۵۹ شعبه در مساجد و حسینیه ها و مابقی در ادارات و اماکن بهداشتی دایر خواهد شد. 

۸ خرداد امسال در شهرستان های گچساران و باشت شاهد برگزاری سه انتخابات شامل انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی و انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha