سه محموله قاچاق در استان کرمانشاه کشف و توقیف شد

کرمانشاه - ایرنا - سه محموله قاچاق شامل چهار میلیارد ریال لاستیک خارجی، ۱۵ تن کود شیمیایی و ۱۰ هزار نخ سیگار با تلاش ماموران انتظامی در شهرستان‌های اسلام آباد غرب، هرسین و سرپل ذهاب در استان کرمانشاه کشف و توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک محموله بزرگ قاچاق شامل ۱۳۲ حلقه لاستیک خارجی انواع کامیون و تریلی در شهر حمیل از توابع شهرستان اسلام آبادغرب‌ به ارزش چهار میلیارد ریال خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی شهر حمیل حین گشت زنی به یک دستگاه کامیون که به سمت ایلام در حرکت بود و با دیدن گشت پلیس مسیر خود را به صورت ناگهانی تغییر داد، مشکوک شدند.

وی ادامه داد: ماموران با دیدن این صحنه به تعقیب کامیون متواری پرداخته و پس از طی مسافتی موفق به توقف آن شده و بازرسی‌های لازم را به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در این بازرسی ۱۳۲ حلقه لاستیک قاچاق انواع کامیون و تریلی که طبق نظر کارشناسان ارزش آن چهار میلیارد ریال است، کشف شد.

سردار جاویدان همچنین از دستگیری راننده خودرو و معرفی او به دستگاه قضایی جهت صدور حکم خبر داد.

وی مبارزه با پدیده قاچاق را از مهمترین برنامه های پلیس کرمانشاه در سال حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها عنوان کرد.


کشف ۱۵ تن کودشیمیایی احتکار شده در هرسین 

فرمانده انتظامی هرسین نیز از کشف ۱۵ تن کودشیمیایی قاچاق به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ علی عزیزیان اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران انتظامی هرسین از وجود یک انبار محل احتکار کالا، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک مرغداری در شهر بیستون شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی بازرسی لازم را به عمل آوردند.

سرهنگ عزیزیان تاکید کرد: در بازرسی انجام شده ۱۵ تن کود شیمیایی احتکار شده به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال کشف و یک نفر هم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

۱۰ هزار نخ سیگار قاچاق در سرپل‌ذهاب کشف شد

فرمانده انتظامی سرپل‌ذهاب گفت: ۱۰ هزار نخ سیگار قاچاقبا تلاش ماموران انتظامی پلیس در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ منوچهر رضایی روز یکشنبه افزود: ماموران انتظامی سرپل ذهاب در راستای نظارت بر اماکن عمومی و اجرای طرح نظارت و کنترل بازار نسبت به بازرسی از واحدهای صنفی اقدام کردند که در این بازرسی همچنین تعداد ۱۰هزار نخ سیگار و ۹۰۰ عدد انواع قرص رونگردان کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: ارزش سیگارهای قاچاق، ۷۰۰ میلیون ریال است و در این رابطه سه نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی سرپل ذهاب یادآور شد: در این رابطه پرونده قضایی برای متهمان تشکیل شده و پرونده برای سیر مراحل قانونی و برخورد لازم به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.

سرهنگ رضایی ادامه داد: ماموران انتظامی سرپل ذهاب در طول یک هفته اخیر نسبت به بازدید و سرکشی از واحدهای صنفی سطح شهرستان اقدام کردند.

وی گفت: هم اکنون امنیت کامل در شهرستان حاکم است و  مردم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ فوریت های پلیسی و سامانه ۱۹۷ به ماموران انتظامی اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.
سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، دارای ۴۸ کیلومتر نوار مرزی با عراق است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha