حمایت‌ از پژوهش‌های حوزه سلامت یکپارچه‌سازی شود

تهران - ایرنا - دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به ایده‌های پژوهشی در حوزه سلامت، گفت: باید برای یکپارچه‌سازی فرآیندها جهت حمایت از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی حوزه سلامت برنامه مدونی در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری به‌منظور بررسی فرصت‌های همکاری فی‌مابین برگزار شد.

این نشست مشترک که با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت، دکتر سید فرزاد محمدی دبیر مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

معاون توسعه صندوق نو آوری و شکوفایی به تشریح خدمات صندوق پرداخت و انواع تسهیلات، ضمانت‌نامه‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که صندوق در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد را برشمرد.

ملکی فر با اشاره به سبد خدمات صندوق نوآوری برای تامین مالی این طرح‌ها اعلام آمادگی کرد و گفت: ایده‌های پژوهشی زیادی در حوزه سلامت وجود دارد که صندوق نوآوری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و تامین مالی برای این طرح‌هاست.

در این نشست بر لزوم تجاری‌سازی حوزه پژوهش در سلامت تاکید شد و اختصاص بودجه‌ای جهت سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها و پروژه‌های این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان مقرر شد، جهت توسعه همکاری‌ها، راهکارهای عملیاتی میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha