۲۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84364871
۴ نفر

برچسب‌ها

مجتمع تفریحی گردشگری "شه‌م" سروآباد افتتاح شد

سنندج- ایرنا- در مراسمی مجتمع تفریحی گردشگری "شه‌م" واقع در روستای دورود بخش مرکزی سروآباد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،‌ این مراسم روز یکشنبه با حضور جمعی از مدیران و مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد مجتمع تفریحی گردشگری شه م در حاشیه رودخانه سیروان واقع در روستای دورود بخش مرکزی شهرستان سرواباد افتتاح شد.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان در حاشیه افتتاح این طرح گفت: این طرح یکی از طرح های مهم در زمینه گردشگری است که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی آقای اسکندر مرادی احداث شده است.

گویلیان افزود: برای احداث این مجتمع گردشگری و تفریحی در مجموع ۲۲ میلیارد ریال هزینه شده است که ۱۰ میلیارد ریال آن تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق کارآفرینی امید و بنیاد علوی پرداخت شده و ۱۲ میلیارد ریال مابقی آورده شخصی است.

وی یادآور شد: در این مجتمع گردشگری برای ۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است و باتوجه به ظرفیت این طرح در آینده می تواند اشتغالزایی بیشتری چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم ایجاد کند.

وی به  ثبت جهانی هورامان اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه پرونده ثبت جهانی هورامان در مراحل نهایی است این مجتمع گردشگری ظرفیت بسیار خوبی برای منطقه خواهد بود.

در ادامه چند طرح و پروژه نیمه کاره در شهرستان سروآباد مورد بازدید مسوولان استانی قرار گرفت که از جمله آن پروژه احداث مخزن آب شهر سروآباد است که برای تکمیل آن ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان بر لزوم تکمیل این پروژه تاکید کرد.

بازدید از سایت اداری و بازارچه مرزی مله خورد از دیگر برنامه های مسوولان استانی در شهرستان سروآباد بود.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha