۲۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 84364844
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه رایزنی‌های فشرده هیات ایرانی در وین

تهران- ایرنا- رایزنی‌های هیات ایرانی در سطح معاونان و مدیران سیاسی به صورت فشرده و مستمر در وین ادامه دارد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، از روز گذشته چندین نشست دوجانبه و چندجانبه در سطح معاونان و مدیران سیاسی و کارشناسی با هیات‌های مختلف برگزار شده و جلسات به صورت فشرده و مستمر ادامه خواهد داشت.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده کشورمان که از دیروز(شنبه) به منظور از سرگیری مذاکرات برجام وارد وین پایتخت اتریش شده است، در گفت و گویی درباره مذاکرات خود گفت: نیازمند بحث و رایزنی‌های زیاد سیاسی، فنی و قانونی هستیم و تا هر زمان که لازم باشد به این گفت‌وگوها ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه سایر طرف‌های برجام باید به جمهوری اسلامی ایران اطمینان دهند که آنچه در گذشته اتفاق افتاد (خروج آمریکا از توافق) در آینده تکرار نخواهد شد، یادآور شد: برای رسیدن به این منظور، ما نیازمند بحث و رایزنی‌های زیاد سیاسی، فنی و قانونی هستیم و تا هر زمان که لازم باشد به این گفت‌وگوها ادامه خواهیم داد.

به گفته رییس هیات مذاکره کننده کشورمان، هنوز موارد فنی زیادی برای رسیدن به توافق نهایی وجود دارد که باید حل شود.

ششمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ درباره لغو تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام دیروز با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد.

مذاکرات نمایندگان ایران و ۱+۴  برای احیای برجام از سیزدهم فروردین ماه جاری آغاز شده است. دور نخست این نشست به صورت‌ آنلاین برگزار شد و نشست‌های بعد با حضور نمایندگان کشورها در وین برگزار شد. آمریکا در این نشست به صورت غیرمستقیم حضور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha