آگاهی از قوانین انتخاباتی موجب افزایش مشارکت سیاسی می‌شود

قزوین - ایرنا - فرماندار شهرستان البرز گفت: آگاهی از قوانین و دستورالعمل‌‎های برگزاری انتخابات موجب افزایش مشارکت مردم در عرصه انتخابات می‌شود و در تعیین آگاهانه سرنوشت کشور در پای صندوق‌های رای نقش موثری ایفا می‌کند.

محمد نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آمادگی کامل ستادهای انتخاباتی این شهرستان جهت برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه، تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با نیروهای انتظامی و امنیتی جهت تامین امنیت صندوق‌ها، خرید و دریافت اقلام اداری و بهداشتی، کنترل و هماهنگی وسایل نقلیه لازم، آماده باش به تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و نظارت بر رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله الزامات فرمانداری برای روز انتخابات است. 

وی تصریح کرد: در همین راستا، دوره‌های توجیهی و آموزشی لازم جهت آمادگی عوامل و کارگزاران انتخابات صورت گرفته است تا در روز ۲۸ خرداد ماه شاهد به نتیجه رسیدن فعالیت و تلاش های تمامی عوامل برگزاری انتخابات باشیم و در عین حال نیز مردم همیشه در صحنه شهرستان البرز با حضور قاطع خود در پای صندوق‌های رای بتوانند در تعیین سرنوشت خود مشارکت جدی داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان البرز تاکید کرد: تجمعات داخل ستادهای انتخاباتی در معابر عمومی و پیاده‌روها ممنوع است و رعایت الزامات و قوانین مربوط به دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی نیز بر عهده کاندیداها خواهد بود و در صورت نقض دستورالعمل ها برخورد قانونی از سوی شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و کمیته امحای تبلیغات انجام می شود.

نصیری یادآور شد: در کنار مشارکت جدی و قاطعانه مردم در پای صندوق‌های رای، سلامت شهروندان نیز برای عوامل اجرایی بسیار مهم است و در عین حال نیز از تمامی کاندیداهای شوراهای شهر و روستا درخواست داریم نهایت همکاری را با ستاد انتخابات شهرستان داشته باشند.

۱۵۶ شعبه اخذ رای در شهرستان البرز پیش بینی شده که این میزان نسبت به دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ۱۲.۲ درصد افزایش داشته است.

سیزدهین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha