واکسیناسیون نوبت دوم کرونا این هفته در اصفهان انجام می‌شود

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این هفته با توجه به محدودیت تعداد واکسن کرونا، واکسیناسیون نوبت دوم در استان انجام می‌شود و امکان واکسیناسیون نوبت اول وجود ندارد.

طاهره چنگیز روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: اصفهان نیز مانند سایر استان‌ها در این روزها با محدودیت تعداد واکسن کرونا مواجه است به‌همین دلیل مقدار واکسن موجود فقط برای تزریق دوز دوم کفایت می کند و واکسیناسیون برای افرادی که قصد تزریق دوز اول را دارند در این هفته امکانپذیر نیست.

وی اظهار داشت: امید است با گشایش‌های صورت گرفته و ورود محموله جدید واکسن کرونا، کار واکسیناسیون دوز اول از هفته‌های آینده آغاز شود.

چنگیز با بیان اینکه آخرین محموله ای که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار دارد و برای دوز دوم استفاده می شود، واکسن اسپوتنیک است، اضافه کرد: اطلاع دقیقی از اینکه محموله جدید چه زمانی به دانشگاه تحویل داده می‌شود، ندارم.

وی با بیان اینکه تولید واکسن کرونای ایرانی در زمان حاضر در حدی نیست که همه نیاز کشور را تامین کند، تصریح کرد: ورود واکسن کرونا به کشور اکنون ادامه دارد هرچند با مشکلات زیادی مواجه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره دلیل لغو شدن برنامه رونمایی از واکسن کوو برکت در اصفهان که مقرر بود شنبه این هفته برگزار شود، توضیح داد: جمع‌بندی مدارک علمی برای بررسی و تایید آن توسط گروه ناظر هنوز به اتمام نرسیده است به همین دلیل مقرر شد پس از اتمام این مرحله، برنامه مذکور انجام شود.

چنگیز درباره انتخابات ۲۸ خرداد نیز گفت: جای هیچ نگرانی برای مردم جهت حضور در شعبه‌های اخذ رای وجود ندارد زیرا نظارت‌های شدیدی توسط گروه های سیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر در شعبه‌های اخذ رای ازدحام صورت نگیرد، جای نگرانی وجود ندارد، افزود: نگرانی ما بیشتر از تجمع‌های قبل از رای گیری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مردم خواست تا در ساعت‌های اولیه روز انتخابات برای رای دادن به شعبه‌های اخذ رای مراجعه کنند و خودکار شخصی به همراه داشته باشند.

وی درباره لغو برنامه‌های سفر انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری به اصفهان گفت: در این زمینه با ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشورت شد و ما اعلام کردیم که باتوجه به شکننده بودن شرایط استان در زمینه بیماری کووید ۱۹ با آن موافق نیستیم.

تاکنون حدود ۳۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان اصفهان به مردم تزریق شده است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تعداد کل بیماران دارای علائم کرونا بستری در بیمارستان‌های استان ( به جز کاشان و آران و بیدگل) حدود ۹۰۰ نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha