۲۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۰
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84364753
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ هزار نوآموز زنجانی تحت پوشش سنجش سلامت قرار می‌گیرند

زنجان - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان گفت: طبق پیش بینی ها، ۲۱ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در ۱۸ پایگاه ثابت و سیار سطح استان از اول تیر امسال مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند که این روند تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

فاطمه باغبانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هدف از اجرای این طرح را ارزیابی نوآموزان بدو ورود به دبستان از لحاظ آمادگی تحصیلی، شنوایی، بینایی، جسمی - حرکتی، شناسایی مشکلات ذهنی و اندازه گیری‌های قد، وزن، توده بدنی و مراقبت های بهداشتی در ۲ مرحله اولیه و تخصصی ذکر کرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس از مجموع پایگاهها، هشت پایگاه سنجش نوآموزان در شهر زنجان لحاظ شده و ۲ پایگاه سیار نیز نسبت به خدمات رسانی اقدام می کنند.

این مسووول ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته و شرایط کرونایی کشور شمار پایگاه‌های سنجش گروه‌های هدف امسال در این استان  افزایش یافته بطوریکه پیش از این در یک روز ۴۲ نفر ارزیابی می شدند که در سال جاری این رقم به ۲۴ نفر کاهش یافته است.

باغبانی، بابیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها و برای رفاه خاطر والدین نوبت دهی طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه طی تیر امسال انجام شده است، اظهار داشت: مدت زمان طی فرآیندهای لازم برای هر کودک بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در نظر گرفته شده و مطابق با برنامه مدیریت می شود که خانواده ها در موعد تعیین شده مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: امسال برای رفاه خانواده های زنجانی و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت پایگاه های سنجش از ساعت هشت صبح تا ۱۲:۳۰ بعدازظهر در نظر گرفته شده است.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان  ادامه داد: با توجه به دستورالعمل مصوب شورای عالی متشکل از وزراتخانه‌های آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی نرخ ابلاغ شده برای سنجش هر نوآموز  امسال ۵۰ هزار تومان است که این رقم سال گذشته ۴۰ هزار تومان بود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سنجش دانش آموزان برای ورود به دبستان از سال ۷۳ آغاز شده و یک برنامه ملی با هدف سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی گروههای هدف است.

گفتنی است سال گذشته سلامت ۱۹ هزار و ۵۰۰  هزار نفر از نوآموزان زنجانی در ۱۷ پایگاه‌ تعیین شده در سطح استان مورد سنجش قرار گرفتند که این رقم در سال تحصیلی جدی افزایش دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha