تلاش برای زدودن ایران هراسی و اسلام هراسی در یونسکو مضاعف شود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تلاش برای زدودن ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی در یونسکو باید مضاعف و به هویت‌های فرهنگی اسلامی کشورمان توجه بیشتری معطوف شود.

به گزارش وزارت علوم، منصور غلامی روز یکشنبه در جلسه شورای عالی کمیسیون ملی یونسکو در ایران که در این وزارتخانه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت توجه به مناسبات فرهنگی ایران در یونسکو و برجسته کردن هویت‌های فرهنگی - اسلامی افزود: تلاش برای زدودن ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی در یونسکو باید مضاعف و به هویت‌های فرهنگی اسلامی کشورمان توجه بیشتری معطوف شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های ارزشمندی که در سال‌های اخیر در کمیسیون ملی یونسکو انجام شده است، بر توجه بیشتر به مناسبات فرهنگی ایران در یونسکو تاکید کرد و اظهار داشت: با اقدامات موثر و خوبی که کمیسیون ملی یونسکو در سال‌های اخیر انجام داده، موقعیت خوبی برای ایران در بین کشورهای جهان و منطقه به وجود آمده است که برای معرفی چهره خوب از جمهوری اسلامی ایران بسیار موثر بوده است.

غلامی تاکید کرد: در بخش علمی یونسکو نیز جا دارد فعالیت‌های بیشتری صورت پذیرفته و با شکل‌گیری مراکز معطوف به مباحث علمی، مسائلی مانند محیط زیست، فناوری‌ها، منابع انرژی و موارد مشابه مورد توجه قرار گیرد و در کارگروه‌های مختلف کمیسیون یونسکو طرح‌های مختلف بررسی و برای اجرایی شدن در شورای عالی کمیسیون مصوب شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با اشاره به نگرانی‌هایی که در تعاملات فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد، تصریح کرد: برای رفع شبهات و ابهامات مطرح شده در سند ۲۰۳۰ باید همگی تلاش کنیم و با ارائه گزارش‌های دقیق و تبین و توجیه موضوع، در راستای حل مشکلات مطروحه قدم برداریم.

غلامی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تشکیل و تقویت مجموعه‌های علمی و فرهنگی مورد قدرشناسی قرار گیرد، گفت: این مجموعه‌ها و اقدامات انجام شده سرمایه گرانقدری است که باید در ادامه مسیر قوام پیدا کند و با نگاه هوشمندانه به آینده تقویت شود.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha