شمار داوطلبان میان دوره‌ای مجلس در بهار و کبودراهنگ کاهش یافت

همدان- ایرنا- فرماندار بهار گفت: شمار داوطلبان میان دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های بهار و کبودراهنگ به ۳۲ نفر کاهش یافت.

احسان قنبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سه داوطلب میان دوره ای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حضور در این دور از رقابت ها انصراف دادند.

وی اضافه کرد: در زمینه ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستا همه روستاهای شهرستان بهار حائز شرایط لازم برای برگزاری انتخابات شده بودند که به دنبال انصراف و رد صلاحیت شماری از داوطلبان ۲ روستای بخش صالح آباد شامل «میحمله» و «پهنه بُر» انتخابات برگزار نمی شود.

فرماندار بهار با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر در چهار شهر بهار، لالجین، صالح آباد و مهاجران برگزار می شود اظهار داشت: شهروندان برای انتخاب پنج عضو شورای شهر در بهار، پنج عضو در لالجین، سه عضو در صالح آباد و سه عضو در مهاجران در انتخابات ۲۸ خرداد رای می دهند.

قنبری اظهار داشت: ۳۲ داوطلب شورای شهر در شهر بهار، ۱۷ داوطلب در صالح آباد، ۱۳ داوطلب در لالجین و ۱۳ داوطلب در مهاجران تایید صلاحیت شدند و در ۲۸ خرداد سالجاری به رقابت می پردازند.

وی گفت: سه هزار نفر کار اجرایی انتخابات در شهرستان بهار را بر عهده دارند که شامل هیات اجرایی، نظارت، نیروهای امنیتی و انتظامی و دیگر کاربران می شود همچنین بخشی از این نیروها افراد ذخیره هستند که در صورت نیاز در شعب حضور می یابند.

فرماندار بهار گفت: یکی از افراد حاضر در شعبه به عنوان رابط بهداشتی معرفی شده و هنگام سرکشی تیم های بهداشتی به شعب اخذ رای، توصیه ها و تاکید های لازم از سوی کارشناسان بهداشتی به این فرد برای چینش صندوق‌ها، تهویه محل و حضور افراد در محل اخذ رای داده می شود.

به گزارش ایرنا، استان همدان با ۱۰ شهرستان دارای هفت حوزه انتخابیه و ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ دارای یک نماینده در خانه ملت است.

«عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی که سابقه نمایندگی مجلس از این حوزه انتخابیه در دوره های گذشته را نیز در کارنامه خود دارد ، تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

بنابراین همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ در ۲۸ خرداد سال جاری برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha