احداث ۱۱۸ هکتار گلخانه موجب رونق تولید و اشتغال در همدان شده است

همدان- ایرنا- استاندار همدان با اشاره به اجرای ۱۱۸ هکتار گلخانه در سه سال اخیر گفت: این اقدام موثر تحول بزرگی در تولید محصولات گلخانه ای و اشتغال دانش آموختگان رشته های کشاورزی ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، «سیدسعیدشاهرخی» روز یکشنبه در ستاد گلخانه های استان اظهار داشت: بر اساس سند توسعه استان باید سالانه ۷۰ هکتار گلخانه به کشت های نوین استان همدان اضافه شود که در این زمینه رشد خوبی داشتیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون هفت شهرک گلخانه ای در استان مراحل ساخت و ساز را می گذراند که بخشی از آنها در مراحل بهره برداری قرار دارند.

استاندار همدان با بیان اینکه در شرایط خشکسالی باید مصرف آب مدیریت شود گفت: کشت های نوین باید در بین بهره برداران کشاورزی ترویج و نهادینه شود.

شاهرخی با قدردانی از عملکرد دستگاه های همراه با طرح توسعه گلخانه ها خاطرنشان کرد: شرکت های خدمات رسان گاز و برق در این خصوص مشارکت خوبی دارند.

او با اشاره به معطل ماندن تعدادی از طرحهای گلخانه برای دریافت تسهیلات گفت: بانکها با تسهیل فرایند دریافت تسهیلات بهره برداری از گلخانه ها را شتاب دهند.

استاندار همدان با ابراز گلایه از عملکرد بانک کشاورزی تاکید کرد: انتظار ما از این بانک تخصصی بیشتر از سایر بانکهاست و تعیین تکلیف واحدهای گلخانه را باید در اولویت قرار دهد.

شاهرخی از آب منطقه‌ای و جهادکشاورزی خواست مجوزهای واگذار شده غیرفعال را لغو کرده و آب اختصاص یافته به این واحدها به شهرکهای گلخانه ای استان واگذار شود.

وی تامین زیرساخت های مورد نیاز برای تکمیل گلخانه های در دست اجرا را ضروری دانست و افزود: مشکلات موجود در این راستا توسط دستگاه های متولی احصا و در جلسه آینده بررسی می شود. 

استاندار همدان با اشاره به اجرای گلخانه ۳۰۶ هکتاری شهر «کرفس» گفت: راه اندازی این گلخانه در منطقه درگزین تحول بزرگی ایجاد می کند که نیازمند همت بیشتر دستگاه ها برای تکمیل زیرساخت است. 

شاهرخی همچنین پیشرفت استان در اجرای طرح فراز را خوب ارزیابی کرد و افزود: این طرح باهدف ساماندهی باغ های انگور در شهرستانها اجرا می شود که تاکنون ۱۲۸ هکتار با دریافت تسهیلات موفق به اجرای این طرح شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha