قانونمداری مهمترین مولفه برای مشارکت حداکثری در انتخابات است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار سلسله گفت: رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمداری توسط تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات، مهمترین مولفه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

به گزارش ایرنا مرتضی مهدوی کیا روز یکشنبه در جلسه توجیهی نمایندگان فرماندار شعب اخذ رای افزود: باید با ایجاد فضای مناسب، مدیریت و رصد پیرامون اطراف شعبه، زمینه ساز حضور حماسی و مشارکت حداکثری باشیم.

وی با تاکید بر رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی و توجه ویژه به برقراری امنیت در شعب اخذ رای عنوان کرد: تمام عوامل اجرایی انتخابات باید به مقررات و وظایف خود اشرافیت کامل داشته باشند.

مهدوی کیا تصریح کرد: عملکرد نمایندگان فرماندار مستقر در شعب اخذ رای باید در چارچوب قانون باشد و این افراد می بایست به قانون اجرای انتخابات و تکالیف مدیریت شعبه اشرافیت داشته باشند و از تک تک آرای مردم به عنوان حق الناس حراست کنند. 

وی انتخابات را صحنه رقابت، تضارب آرا و حضور همه سلیقه های سیاسی برای رشد و پیشرفت کشور دانست و ادامه داد: مجریان، ناظران، عوامل انتظامی، امنیتی و رای دهندگان از ارکان انتخابات هستند و همه اعضای اجرایی نیز موظف به برگزاری انتخاباتی قانونی، سالم و باشکوه می باشند.

فرماندار سلسله از توزیع دفترچه شرح وظایف اعضای شعب و نمایندگان فرماندار خبر داد و گفت: در این دفترچه تمام وظایف و اختیارات اعضای حاضر در شعبه لحاظ شده است.

مهدوی کیا با تاکید بر لزوم برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری در شهرستان تصریح کرد: رای همه مردم در انتخابات، مهم و سرنوشت‌ساز است بنابراین همگی باید تابع قانون باشیم و تلاش کنیم تا ۲۸ خرداد حماسه عظیم دیگری را در شهرستان رقم بزنیم. 

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد جاری همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha