هشدار همزمان آمریکا و گروههای مقاومت اسلامی به صهیونیست ها 

تهران - ایرنا - مقامات رژیم اشغالگر که خود را برای برگزاری راهپیمایی "رقص پرچم ها" صهیونیست ها در روز سه شنبه آماده می کنند، میان انجام و لغو آن گرفتار شده اند، به حدی که حتی مقامات آمریکایی نیز به عنوان دوستان صهیونیست ها با برگزاری آن مخالفت کرده و خواستار لغو آن شده اند.

تا هفته گذشته قرار نبود راهپیمایی رقص پرچم ها از سوی یهودیان تندرو در قدس اشغالی برگزار شود و رییس دستگاه اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک)، رییس پلیس و رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز پیش از این مخالفت خود را با راهپیمایی موسوم به "رقص پرچم ها" اعلام کرده‌ بودند، اما به یکباره پلیس رژیم صهیونیستی عصر جمعه گذشته با فشار "بنیامین نتانیاهو" موافقت خود را با برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز در قدس اشغالی اعلام کرد.

بنابر اعلام رسانه‌های فلسطینی، قرار است این راهپیمایی از خیابان «هنِفیئیم» به سمت خیابان «سلطان سلیمان» و میدان «باب العامود» انجام شود و یهودیان تندرو در این میدان (باب العمود) که در نزدیکی مسجدالاقصی قرار دارد، به رقص و شادی خواهند پرداخت و پس از آن به سمت میدان «تساهَل» و خیابان «باب الخلیل» حرکت خواهند کرده تا در نهایت به دیوار «براق» برسند.

در این راهپیمایی تحریک آمیز که توسط سازمان‌های نژادپرست صهیونیستی و شهرک‌نشینان افراطی برنامه‌ریزی شده، قرار است صهیونیست‌ها با تجمع در خیابان‌های قدس اشغالی و تکان‌دادن پرچم رژیم جعلی اسرائیل، بر لزوم پاکسازی نژادی علیه فلسطینی‌ها تاکید کنند.

طبق توافق مسئولان برگزاری این راهپیمایی تحرک آمیز، بخشی از شرکت کنندگان در راهپیمایی "رقص پرچم ها" از وسط محله مسلمانان و بخشی دیگر نیز از محله یهودیان عبور خواهند کرد.

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به همراه وزیران خود از حامیان برگزاری این راهپیمایی هستند و اصرار دارند که راهپیمایی رقص پرچم ها به هر نحو در مسیر خود برگزار شود.

به اعتقاد کارشناسان مسایل منطقه، مقامات رژیم صهیونیستی و ساکنان صهیونیست سرزمین های اشغالی از طرفی هنوز در شوک شکست جنگ ۱۲ روزه بسر می برند و از طرف دیگر این رژیم با بحران داخلی در تشکیل کابینه مواجه است، از این رو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه اش برگزاری راهپیمایی رقص پرچم ها را به منظور تزریق روحیه به ساکنان صهیونیست سرزمین های اشغالی و از سوی دیگر چنگ و دندان نشان دادن به رقیب خود یعنی "نفتالی بنت" و دیگر رقبایش با کشاندن ساکنان غیرقانونی سرزمین های اشغالی به کف خیابان های شهر قدس، مد نظر قرار داده است.  

در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی و ساکنان سرزمین های اشغالی خود را برای برگزاری راهپیمایی "رقص پرچم ها" آماده می کنند، "جو بایدن" رییس جمهوری و دیگر مقامات آمریکایی به برگزاری این راهپیمایی واکنش نشان داده و به دلیل عواقب آن خواستار لغو آن شده اند.

رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌هایی به مقامات رژیم صهیونیستی خواهان ممانعت از اقداماتی شد که ممکن است به ایجاد تنش مجدد در قدس بینجامد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، دولت بایدن، پیام‌هایی را برای "بنی گانتس"، وزیر جنگ اسرائیل فرستاده و در آن نسبت به احتمال تنش مجدد در قدس به دلیل اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان تندرو که ممکن است به تنش در بقیه مناطق (سرزمین های اشغالی) و ازسرگیری شلیک موشک‌ها از غزه منجر شود، هشدار داده است.

مقام‌های آمریکایی به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفته اند که واشنگتن انتظار دارد، تل‌آویو از اقداماتی که باعث شروع مجدد تنش‌ها در قدس اشغالی می‌شود، اجتناب کند.

مقامات کابینه آینده رژیم صهیونیستی به رهبری نفتالی بنت نیز در کنار مقامات آمریکایی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم درخصوص برگزاری راهپیمایی رقص پرچم ها و پیامدهای غیرقابل کنترل آن هشدار داده اند، اما از قرار معلوم وی به‌دنبال اجرای سیاست «زمین سوخته» برای کابینه بعدی است.

همچنین، هر چند هیچگونه قرابتی میان آمریکا و مقاومت فلسطین وجود ندارد، اما «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره عواقب برپایی راهپیمایی رقص پرچم‌ها در بخش قدیمی قدس، فلسطینیان را به تشدید رویارویی با اشغالگران در کرانه باختری و تحصن در مسجد الاقصی دعوت کرده است.  

به اعتقاد کارشناسان و تحلیلگران مسایل منطقه، درصورت برگزاری راهپیمایی قص پرچم ها در قدس اشغالی، موتور تنش ها دوباره در سرزمین های اشغالی روشن خواهد شد و صهیونیست ها روزهای وحشتناکتری را نسبت به جنگ ۱۲ روزه که میزبان چهار هزار موشک مقاومت فلسطین بودند را دوباره لمس خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha