اورسجی: برنامه منسجمی برای رسیدن به کرسی فدراسیون جهانی کبدی دارم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کبدی ایران گفت: انتخاب من به عنوان سرپرست فدراسیون جهانی این رشته گام نخست برای کسب یک کرسی جهانی است و برای آن نیز برنامه منسجم دارم.

«عباس اورسجی» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با رای روسای فدراسیون های پنج قاره به عنوان سرپرست فدراسیون جهانی انتخاب شدم و این یک افتخار بزرگ برای ورزش ایران است. این فدراسیون با مرگ «جی اس گهلوت» بدون رییس مانده و من به صورت موقت و تا زمان برگزاری انتخابات ریاست سرپرستی آن را بر عهده دارم. تلاشم این است که بهترین استفاده از این موقعیت داشته باشم و آن را در جهت توسعه ورزش کبدی به کار گیرم. 

رییس فدراسیون کبدی ایران در اهمیت این کرسی گفت: کرسی بین‌المللی ورزش در تمام رشته‌ها اهمیت زیادی دارد و می‌تواند موقعیت‌های زیادی را برای ورزشکاران آن رشته فراهم کند. همچنین در بحث میزبانی نیز قدرت لابی گری را بالا خواهد برد. ورزش ما بیش از هر زمانی به کرسی بین‌المللی نیاز دارد تا در راستای توسعه و جهانی شدن آن گام‌های اساسی برداشته شود. همچنین در زمان اتخاذ برخی از تصمیمات علیه ورزشکاران یک کشور کرسی بین‌المللی می تواند نقش تعیین کننده در کمک به ورزشکار داشته باشد. 

اورسجی با بیام اینکه لازمه رسیدن به کرسی جهانی و آسیایی حمایت همه‌جانبه است افزود: برای رسیدن به یک کرسی حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش لازم است و اکنون نیز این حمایت وجود دارد. ما در رشته کبدی یکی از مهمترین قدرت‌های جهانی در ۲ بخش زنان و مردان به شمار خواهیم رفت و باید در بخش مدیریت و تصمیم گیری این رشته در سطح آسییا و جهان نقش موثری داشته باشیم. 

سرپرست کنونی فدراسیون جهانی کبدی این را هم گفت که در انتخابات ریاست این فدراسیون شرکت خواهم کرد و یک برنامه منسجم برای رسیدن به این کرسی جهانی دارم. 

به گزارش ایرنا، «عباس اورسجی» در رای‌گیری که با حضور نواب رییس جهانی و روسای قاره‌ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد به اتفاق آرا به عنوان سرپرست فدراسیون جهانی کبدی انتخاب شد. ریاست فدراسیون جهانی بیش از ۲ دهه در اختیار هندی‌ها و «جی اس گهلوت»بود که وی یک ماه قبل از دنیا رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha