۱۷ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مهاباد راه‌اندازی شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ۱۷ مرکز شهری و روستایی برای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در این شهرستان راه اندازی شده است.

دکتر بهاءالدین حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ایرنا افزود: این مراکز شامل ۲ مرکز تجمیعی واقع در بیمارستان موقت و دانشگاه آزاد، چهار مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک پایگاه ثابت واقع در بیمارستان و ۱۰ مرکز روستایی است.

وی ادامه داد: برای افرادی از گروه‌های هدف که به دلیل ناتوانی امکان مراجعه به مراکز را نداشته باشند از طریق اکیپ سیار و مراجعه حضوری کادر درمانی به منزل یا محل مورد نظر اقدام به تزریق واکسن خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار و ۶۶۶ نفر در این شهرستان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: از این تعداد هزار و ۶۷۲ نفر نیز با تزریق مرحله دوم واکسن کرونا نسبت به واکسیناسیون کامل خود اقدام کرده اند.

حسینی ادامه داد: از مجموع کل دریافت کنندگان واکسن کرونا در این شهرستان، ۶ هزار و ۶۶۳ نفر در رده سنی بالای ۷۰ سال هستند که با مراجعه به مراکز مشخص شده نسبت به دریافت این واکسن اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هزار و ۹۱ نفر از  کادر درمان و دانشجویان و ۶۲۰ نفر از کادر بهداشت نیز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، افزود: ۸۴ نفر از بنیاد شهید، ۴۶۶ نفر از بیماران خاص، ۹۵ نفر از پاکبانان ، ۵۷ نفر از امدادگران هلال احمر، ۱۳ نفر از پرسنل غسال خانه، ۱۱ نفر از پایگاه انتقال خون ، چهار نفر از پرسنل بهداری زندان، ۲ نفر از کادر پزشکی قانونی و هشت نفر نیز معرفی شده از سوی فرمانداری واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

حسینی با اشاره به اینکه روند دریافت سهمیه واکسن شهرستان در مقطع فعلی کند شده است، گفت: هم اکنون اولویت تزریق واکسن به افرادی است که دوز اول واکسن را دریافت کرده و منتظر دریافت دوز دوم خود هستند، انجام می‌شود. 

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۴۰۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha