کاروان ایران با نام «سردار دل‌ها» عازم پارالمپیک توکیو می‌شود

تهران- ایرنا- کاوران ورزشی ایران با نام «سردار دل‌ها» با حضور بیش از ۷۰ ورزشکار و کادرفنی برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ راهی توکیو خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کمیته ملی پارالمپیک برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و ترویج فرهنگ ایثار در ورزش کاروان‌های اعزامی کشور به مسابقات پاراآسیایی و پارالمپیک را به نام شهدا و تلاشگران ایران اسلامی نام گذاری خواهد کرد.

با تصمیم مسوولان این کمیته کاروان اعزامی ایران به توکیو مزین به نام  سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» و با عنوان «کاروان سردار دل‌ها» راهی سرزمین آفتاب می‌شود. سرلشکر شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس بود که سیزدهم دی‌ماه سال ۱۳۹۸ توسط آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

پیش از این نیز کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک ریو در سال ۲۰۱۶ با نام شهدای منا نامگذاری شد.

کاروان ایران در سال ۲۰۱۲ نیز با نام رییسعلی دلواری عازم لندن شد. دلواری از مهمترین چهره‌های مبارزه با استعمار انگلیس در جنوب ایران بود. 

کمیته ملی پارالمپیک همچنین برای ترویج روحیه ایثار سرپرست نمادین کاروان را از بین خانواده و فرزندان شهدا انتخاب خواهد کرد. در این دوره یامامورا مادر شهید محمد بابایی سرپرست نمادین کاروان ایران است. در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز وهاب همدانی فرزند شهید حسین همدانی سرپرست نمادین کاوران ایران بود. 

پارالمپیک توکیو شهریورماه در ژاپن برگزار می‌شود و ایران با ۵۹ ورزشکار و ۲۰ مربی به این رقابت ها اعزام خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha