۲۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84364558
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه: توافق درباره احیای برجام قابل دسترس است

مسکو -ایرنا - میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد: توافق در مورد برجام قابل دسترسی است.

به گزارش ایرنا، اولیانوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه روز یکشنبه در توئیت جدیدی نوشت: کاملا با این دیدگاه موافقم که نمی توانیم در انتظار پایان مذاکرات وین در مورد برجام در روزهای آینده باشیم.

وی ادامه داد: بعید به نظر می رسد پیش نویس سند توافقنامه برجام تا روز انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۱۸ ماه ژوئن جاری آماده شود.

اولیانوف افزود: اما با این وجود توافقنامه در مورد برجام در محدوده قابل دسترس است.  

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، این توئیت را در پاسخ به توئیت خبرنگاری ایرانی به نام عباس اصلانی نوشت که در آن به نقل از سخنان عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران پس از نشست کمیسیون مشترک برجام خاطرنشان کرده بود: ما نمی توانیم به توافق نهایی در این هفته دست بیابیم.

وی با بیان اینکه مذاکرات در روزهای آینده ادامه خواهد داشت، گفت: در زمان حاضر ما نمی توانیم در مورد توافقنامه نهایی برجام تصور کامل داشته باشیم. ما نیاز به برنامه زمانی داریم.

وی ادامه داد: ما با وضعیت پیچیده ای مواجه می شویم و تدابیر راستی آزمایی در مورد اقدامات آمریکا دشواریهایی دارد.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین دیروز نیز در صفحه توییترش درباره نشست کمیسیون مشترک برجام نوشت: کمیسیون مشترک برجام امروز ششمین دور مذاکرات وین را آغاز کرد.

وی افزود:تمام شرکت کنندگان در نشست بر عزم خود برای رساندن مذاکرات به نتیجه‌ای مثبت تاکید کردند.

مقام ارشد روسیه در مورد توافق نهایی برجام تصریح کرد: همه ما می خواهیم این اتفاق در اسرع وقت بیفتد اما کیفیت سند خروجی اولویت دارد.  

دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو برجام طی یک ماه گذشته در وین گردهم آمده‌اند تا این توافق را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا کنند.

در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت‌وگوها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت‌پذیر اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌ها و تحقق تعهدات سایر طرف‌های این توافق بین المللی، به اجرای کامل تعهدات برجامی باز ‌می‌گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha