جایگاه دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی آسیایی تایمز ارتقا یافت

سمنان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: طی دومین سال متولی نام این دانشگاه در رتبه‌بندی آسیایی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت و جایگاه آن در جدیدترین رتبه‌بندی این موسسه علمی ارتقا یافت.

به گزارش ایرنا، سیف‌الله سعدالدین روز یکشنبه به رسانه ها گفت: در تازه ترین رتبه بندی آسیایی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۲۱ دانشگاه سمنان موفق شد با ارتقای رتبه نسبت به دوره قبلی در رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰ قرار گیرد.

وی افزود: سال ۲۰۲۰ دانشگاه سمنان در این رتبه‌بندی آسیایی جایگاه ۳۰۱ تا ۳۵۰ را کسب کرده بود.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در گزارش اخیر رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی سال ۲۰۲۱ حضورداشتند که هفت دانشگاه کشور در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرارگرفتند.

سعدالدین افزود: تعداد دانشگاه‌های ایران از ۴۰ دانشگاه در رتبه‌بندی آسیایی ۲۰۲۰ تایمز به ۴۷ دانشگاه در سال ۲۰۲۱ رسید.

وی تصریح کرد: روش‌شناسی این رتبه‌بندی همانند روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها است و دانشگاهها بر اساس ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش (۲۵)، پژوهش (۳۰)، استنادات (۳۰)، درآمد صنعتی (۷.۵) و وجهه بین‌المللی (۷.۵)  در ترازوی سنجش قرار می گیرند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد:  پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی در سطح بین‌المللی است که در ۲۰۱۳ میلادی برای نخستین بار رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بین‌المللی خود انجام داد.

بر اساس رتبه بندی ۲۰۲۱ لایدن نیز که هفته گذشته اعلام شد، دانشگاه سمنان توانست با ارتقای ۲۰ پله ای نسبت به سال ۲۰۲۰، رتبه ۸۶۸ را در میان یکهزار و ۲۲۵ دانشگاه‌ برتر جهان و ۳۶ دانشگاه کشور ثبت کند.

دانشگاه سمنان ۱۴ هزار دانشجو و ۸۰۰ عضو هیات علمی دارد و ۶ استان این دانشگاه جزو یک درصد دانشمندان پراستناد جهان شناخته می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha