نامزدها دستاوردهای مبارزه با کرونا را فدای کاربردهای انتخاباتی نکنند

تهران - ایرنا- دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی و انتساب آن به رییس‌جمهوری در اطلاعیه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواست تا مساله کرونا را فدای کاربردهای سیاسی و انتخاباتی نکنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در پی طرح برخی ادعاهای تکراری درباره فرایند تصمیم‌گیری درباره وضع نشدن ممنوعیت سفر در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰ در ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتساب این تصمیم به شخص رییس‌جمهوری از سوی یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری به استحضار ملت ایران می‌رساند که متاسفانه این ادعا بدون اطلاع از فرایند تصمیم‌گیری در ستاد ملی کرونا و براساس داده‌های نادرست اظهار می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: اساساً فرایند تصمیم‌سازی در حوزه کرونا چنان‌که پیش از این به کرات توضیح داده شده، ‌ چندلایه‌ای و تابع سازوکارهای روشنی است.  مصوبات مربوط به مدیریت کرونا ابتدا در کمیته‌های تخصصی، پس از آن هم به ترتیب در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی و جلسه روسای کمیته‌های تخصصی و نهایتا در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عبور از هر چهار مرحله، مصوب تلقی شده و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی دولت خاطرنشان کرد: موضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاههای اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند (آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه شد.  

در این اطلاعیه تصریح شد: در جلسه ستاد ملی کرونا نیز تصمیم مورد نظر با نظر اجماع اعضای جلسه (که با حضور نمایندگان همه دستگاه‌ها از جمله دادستان محترم کل کشور به نمایندگی از رییس محترم قوه قضاییه، ‌ تشکیل شد) مورد تصویب قرار گرفت و ابلاغ گردید. بنابراین ادعای تصمیم‌گیری شخصی رئیس‌جمهور یا هر مرجع یا نهاد دیگری در این خصوص بیانی نادرست و سیاسی وبه دور از انصاف می‌باشد.

نظر به مراتب فوق، لازم است نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن پرهیز از طرح مباحث بی‌پایه و اساس در خصوص سیاست‌گذاری کرونا، از سیاسی کردن این مسئله ملی خودداری کنند و دستاوردهای کشور در مبارزه با بلیه کرونا را که به برکت حمایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری، همراهی و همدلی مردم شریف ایران و فداکاری و ازجان‌گذشتگی مدافعان سلامت به دست آمده است را فدای کاربردهای سیاسی و انتخاباتی  نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha