فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها منصوب شد

تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سرهنگ رضا اکبری را به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور معرفی کرد و گفت: توسعه، پیشرفت و شکوفایی کشور بستگی به وجود امنیت پایدار در جامعه دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز داری کشور با اشاره به نقش مهم امنیت در توسعه و آبادانی کشور افزود: امنیت دارای جایگاهی بی بدیل است زیرا با وجود امنیت است که امکان حیات، رشد و بالندگی برای یک جامعه فراهم می شود.

وی ادامه داد: همچنان که اکسیژن برای استمرار حیات انسان‌ها ضروری است امنیت نیز به همان اندازه دارای ارزش و اهمیت است از این رو می توان نتیجه گرفت با وجود امنیت است که زندگی معنا پیدا می کند اما پایداری امنیت بهایی دارد که شهدای والا مقام با جانفشانی و ایثار، آرامش را برای ما تضمین و کشور را در شرایط ایده آل و ممتاز قرار داده اند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه نقش مردم در تولید و ارتقا نظم و امنیت در عرصه های مختلف ارزنده است، افزود: امنیت محصول مسئولیت پذیری و مشارکت مردم است، همچنانکه مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب در پیروزی آن و مقابله با تجاوز استکبار جهانی در هشت سال دفاع مقدس ایفاگر نقش مهم بودند در همراهی و همکاری با پلیس برای تامین نظم و امنیت نیز صاحب نقش هستند.

رئیس پلیس پیشگیری به خدمات ارزنده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور اشاره و خاطرنشان کرد: نقش پذیری مردم در همراهی با مسئولین خصوصا یگان های حفاظت که پلیس پیشگیری در راستای صیانت، حفاظت و حراست از سرمایه های ملی و مردمی منجمله مراتع و جنگل‌ها راه اندازی و در صدد توسعه آن است بسیار با اهمیت است.

معصوم بیگی افزود: نیروی انتظامی پشتیبانی و حمایت لازم برای حفظ و دفاع از حقوق ملی مردم در عرصه منابع طبیعی را همچنان در دستور کار خود قرار دارد اما چنانچه همراهی بیش از پیش مردم همراه با تقویت یگان حفاظت از نظر تجهیزات تخصصی توسط سازمان های مسئول توام باشد شاهد جلوگیری بیشتر تعرض به مواهب طبیعی و خدادادی و حفظ جنگل‌ها از دست افراد سودجو و حوادث غیر طبیعی خواهیم بود.

سردار معصوم بیگی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های ماندگار سرهنگ علی عباس نژاد در حراست از منابع طبیعی و میراث ملی و مردمی و معرفی سرهنگ رضا اکبری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری افزود: با تمام توان همراه مردم و سازمان جنگل‌ها هستیم تا به خواسته عموم مردم که همانا کوتاه کردن دست سودجویان از هر گونه تعرض به سرمایه های ملی است دست پیدا کنیم.

تلاش پلیس برای حفظ آب، خاک و منابع طبیعی قابل تقدیر است

در این مراسم دکتر مسعود منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به ایراد سخن پرداخت و گفت: ایران قوی نیازمند امنیت قوی است و امنیت پایدار نیازمند توجه همه جانبه مردم و مسئولان به مساله مهم آب، خاک و منابع طبیعی است که تلاش پلیس برای دفاع و حفظ این عناصر حیات بخش ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با تقویت یگان حفاظت، مقابله با جرایم مربوط به حوزه ماموریتی این سازمان در سطح کشور را ارتقاء دهیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha