شمار ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک مشخص شد

تهران- ایرنا- براساس اعلام سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک، ۵۹ ورزشکار به همراه ۲۰ مربی به این تورنمنت بزرگ اعزام خواهند شد.

 به گزارش ایرنا، نشست خبری هادی رضایی سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک توکیو امروز (یکشنبه) به صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست رضایی گفت: تا امروز حضور ۵۹ ورزشکار و ۲۰ مربی برای اعزام قطعی شده و ممکن است این لیست یک تغییرات جزیی نیز داشته باشد.  این نفرات در ۹ رشته مختلف به مصاف حریفان خود می روند. 

بنا به اعلام رضایی لیست کاروان اعزامی ایران تا تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ به شرح زیر است: 

 پاراوزنه برداری
۵ وزنه بردار همراه با ۲ عضو کادر فنی
ورزشکاران: روح الله رستمی، سیدحامد صلحی پور، سامان رضی، منصور پورمیرزایی، امیر جعفری

  پارادوومیدانی
۱۴ ورزشکار همراه با ۵ عضو کادر فنی
ورزشکاران: مهدی اولاد یا نورمحمد آرخی، سعید افروز، امان الله پاپی، صادق بیت سیاح، علی پیروج، امیر خسروانی، سیامک صالح فرج زاده، علی اصغر جوانمردی، حامد امیری، هاشمیه متقیان، سامان پاکباز، وحید علی نجیمی، علیرضا مختاری، سجاد محمدیان

 پاراتیروکمان
۶ ورزشکار همراه با ۳ عضو کادر فنی
ورزشکاران: زهرانعمتی، غلامرضا رحیمی، اصغر زارعی نژاد، رمضان بیابانی، علی سینا منشازاده، محمدرضا زندی

 والیبال نشسته
۱۲ ورزشکار همراه با یک عضو کادر فنی
ورزشکاران: حسین گلستانی، داود علی پوریان، رمضان صالحی، سیدمحمد حسین حسینی جد، صادق بیگدلی، مجید لشگری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهرزاد مهروان، میثم علیپور، محمدرضا سبحانی نیا، جمال نظری (دو نفر حذف می شوند)

 پاراجودو
۲ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی
ورزشکاران: وحید نوری، محمدرضا خیرالله زاده

 پاراتیراندازی
۳ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی
ورزشکاران: ساره جوانمردی، رقیه شجاعی، خدیجه رستمی

پاراتکواندو
۳ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی
ورزشکاران: مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، رایحه شهاب

 پاراقایقرانی
۲ ورزشکار همراه با یک عضو کادر فنی
ورزشکاران: شهلا بهروزی راد، اسلام جاهدی

 بسکتبال با ویلچر
۱۲ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی
امید هادی اظهر، ایمن بکزاده، علیرضا کمالی فر، حسن عبدی، فالح عیاشی، میلاد خردمند، عبدالجلیل قرنجیک، محمد محمدنژاد، حمید صداقت، دانیال ذاکری، امیررضا احمدی، رضا عیوضی، حسنعلی کعب امیر، مجتبی کمالی (دو نفر حذف می شوند)

هادی رضایی با اعلام نام نفرات ایران برای حضور در پارالمپیک توکیو این را هم گفت که  همراهان اعزامی به بازی های پارالمپیک متشکل از ۵ نفر شامل محمود خسروی وفا و محمد تابع رئیس و دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، غلامرضا نوروزی سرپرست تیم پزشکی، هادی رضایی سرپرست کاروان و علی فرجی معاون کاروان خواهد بود.

۱۶ نفر هم در قالب همراهان  و ۱۷ نفر هم به عنوان نماینده رسانه برای حضور در توکیو معرفی شدند.

رضایی در توضیح اینکه چرا تعداد کادرفنی در برخی رشته‌ها کمتر است، گفت: ما مجبوریم از کادرفنی کم کنیم، چون برای ما سهمیه قائل شدند و این مشکلاتی است که امسال با آن در پاراالمپیک ۲۰۲۰ مواجهیم و این مشکلات را قبلاً در بازی‌های قبلی نداشتیم و امیدواریم در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس هم نداشته باشیم و بتوانیم کادرفنی بیشتری همراه‌مان داشته باشیم.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به توکیو با اشاره به احتمال افزایش شمار سهمیه ها خاطرنشان کرد: در رشته دوچرخه سواری هنوز سهمیه ورودی کسب نکرده در حالی که دوستان مدعی کسب سهمیه بودند. ما روز پنجشنبه استعلامی از فدراسیون دوچرخه سواری جهانی گرفتیم که منتظر پاسخ هستیم. اگر پاسخ استعلام مثبت بود و سپس دوچرخه سواری با سیاست‌های پارالمپیک یکسان بود اعزام می‌شود.

رضایی درباره حضور تعداد ورزشکاران در مراسم رژه نیز اظهار داشت: در المپیک برای مراسم رژه فقط ۱۰ نفر حضور دارند، اما برای پارالمپیک هنوز تعداد نفرات را اعلام نکردند. فقط می‌دانیم دو نفر را به عنوان پرچمدار خواهیم داشت.

دبیر اجرایی سابق کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به برخی از مشکلات مالی این کیمته نیز اظهار داشت: از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرده بودیم که ۶۰ درصد بودجه ما را در سه ماهه اول سال بدهند که این درخواست مورد موافقت قرار گرفت. تا به حال دو بار بلیت رزرو کردیم که باطل شده و اگر زودتر بودجه را نگیریم، به مشکل خواهیم خورد. در سازمان برنامه و بودجه کارها را انجام دادیم و از خزانه دولت نیز خواهش می‌کنیم زودتر این کار را انجام دهد. مشکلات ما، مشکلاتی است که همه درک می‌کنند و امیدوارم دوستان زیرمجموعه در نهادهای مختلف هم درک کنند و این بودجه را به ما بدهند تا بلیت را بگیریم. اگر این دو سه روز بودجه نرسد، به مشکلات بدی می‌خوریم که مربوط به بحث لباس کاروان، بلیت پرواز، هتل و... است.

وی در پایان تصریح کرد:  الان پارالمپیک در خبرها گم شده و بیشتر خبرهای المپیک، فوتبال و والیبال را در رسانه‌ها داریم. دوستان رسانه‌ای، همانطور که قبلاً با ما روابط خوبی داشتند، حالا هم که لیست اسامی نفرات اعزامی کاروان را اعلام کردیم، حتماً خبرها را بهتر پوشش بدهند و یار و یاور ما باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha