واژگونی خودرو بیشترین سوانح رانندگی در استان اصفهان است

اصفهان - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان گفت: بیشترین درصد وقوع سوانح رانندگی در این خطه بر اساس آمارگردآوری شده در ۲ ماه اول امسال به واژگونی خودروها تعلق دارد.

سرهنگ اصغر زارع  روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توجه نکردن به جلو و سبقت غیرمجاز عامل بیشترین وقوع تصادفات ۲ ماه گذشته در این استان و دلیل آن هم به‌طور عمده ناشی از خستگی و خواب آلودگی و همچنین سبقت‌های غیر مجاز در راه‌های ۲ طرفه گزارش شده است.

سرهنگ زارع گفت: شدت برخوردها در این نوع حوادث (سبقت غیر مجاز) بالاست و بطور طبیعی آسیب دیدگان در این حوادث و تلفات آن بیشتر هستند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان اظهار داشت: تصادفات برون شهری استان اصفهان در اردیبهشت امسال کاهش پیدا کرد اما با توجه به افزایش ترددها در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افزایش تصادف‌ها مواجه شدیم.

وی با اشاره به تجزیه و تحلیل آمار ۲ ماه اول سال تصادفات در استان اصفهان گفت: ۳۲ درصد تصادفات منجر به فوت و جرح مربوط به غرب استان،۲۴ درصد شمال استان،۲۱ درصد شرق استان و جنوب استان ۱۸ درصد  این تصادفات را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ زارع اضافه کرد: ۴۸ درصد تصادفات از لحاظ نوع برخورد در این مدت از نوع واژگونی (تک وسیله ای)، ۲۶ درصد ۲ وسیله با هم و ۱۶ درصد برخورد با موتورسیکلت بوده است.

وی با اشاره به علت تصادفات خاطرنشان کرد: توجه نکردن به جلو ۴۲ درصد علت تصادفات را به خود اختصاص داده است و ۲۲ درصد تخطی از سرعت مطمئنه و مقرره، ۱۲ درصد هم رعایت نکردن حق تقدم و مابقی هم مربوط به سایر موارد بوده است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان با توصیه به رعایت دقیق قوانین و مقررات و سبقت نگرفتن به رانندگان در راه‌های فرعی و ۲ طرفه خاطرنشان کرد: شهروندان بیشتر در این روزها و روزهای پایانی هفته به روستاها و محل زندگی خود مراجعه می‌کنند که به همین عامل موجب افزایش تصادفات در راه‌های فرعی و روستایی می‌شود.

سرهنگ زارع اضافه کرد: رعایت قوانین و مقررات و مسوولیت پذیری رانندگان و سرنشینان خودروها از وقوع حوادث پیشگیری می‌کند و سفر بدون حادثه را به‌دنبال دارد.

طول راه‌های استان ۱۱ هزار و ۸۰۰ کیلومتر است که از این مجموع ۴۱۲ کیلومتر آزادراه، ۲ هزار و ۲۴ کیلومتر بزرگراه،  پنج هزار و ۵۸ کیلومتر راه‌ روستایی و مابقی راه‌های ارتباطی بین شهری است و به نوعی ۱۶ درصد از آزادراه‌های کشور سهم استان اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha