فرماندار: تخصیص کالاهای اساسی با افزایش جمعیت اسکو همخوانی ندارد

تبریز - ایرنا - فرماندار اسکو  نرخ رشد جمعیت سالانه این شهرستان را  بالای ۱۳ درصد اعلام کرد و افزود: از زمان سرشماری سال ۹۵ تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر به جمعیت شهرستان اضافه شده اما این امر در تخصیص کالاهای اساسی لحاظ نمی‌شود.

بابک رضی منش روز یکشنبه در جلسه مشترک ستاد تنظیم بازار و کمیسیون نظارت این شهرستان،  از افزایش ۳۰۵ درصدی پروندهای تعزیراتی در سال گذشته خبر داد و گفت: در این راستا ۱۲ پرونده تعزیراتی برای عاملان احتکار و گرانفروشی سیمان در شهرستان تشکیل شده است.

وی کمبود سیمان را یکی از دغدعه های شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به حجم بالای ساخت و ساز،  از ۳۰۰ تن سهمیه سیمان برای مراکز عرضه مصالح ساختمانی ۱۰۰ تن به این شهرستان اختصاص می یابد که به هیچ عنوان جوابگوی نیاز شهرستان نیست.

رضی منش بر افزایش نظارت بر توزیع عادلانه توسط عاملان فروش تاکید کرد و افزود: از زمان تعیین برش شهرستانی در راستای جلوگیری از احتکار و کم فروشی، نظارت های مستمر بر فعالیت واحد های صنفی انجام گرفته و تاکنون ۱۲ مورد پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی ارسال شده است که در جهت حمایت از اصناف قانومند به عاملان متخلف سیمان تخصیص نخواهد یافت.  

وی از کمبود واحدهای نانوایی در شهر سهند بخصوص در فاز سه این شهر انتقاد کرد و گفت؛ عدم تخصیص آرد متناسب با میزان جمعیت شهرستان و عدم پیش بینی جمعیت شناور و گردشگر موجب مشکلاتی در شهرستان شده است بطوری که با توجه به سرانه مصوب، ماهانه قریب به ۵۰۰ تن آرد کمتر از نیاز شهرستان تخصیص می یابد.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۹ هزار مورد نظارت و بازرسی از واحد های صنفی شهرستان به عمل آمده است، افزود: با تلاش گشت مشترک‌بازرسی یک هزار و ۲۰۰ مورد از این تعداد منجر به تشکیل پرونده تعزیراتی شد که در مقایسه با مدت مشابه ۳۰۵ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۳۲۹ مورد بازرسی انجام شده که از این تعداد ۲۰۵ مورد منجر به تشکیل پرونده تعزیراتی شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، شهرستان اسکو حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha