امسال اهالی ۲۰ روستای کردستان از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، امسال لوله‌کشی و آبرسانی پایدار توسط این شرکت در ۲۰ روستای استان اجرا خواهد شد.

علیرضا تخت‌شاهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روستاها پیشتر از منابع آبی داخل روستا استفاده می کردند یا آبرسانی سیار به آنها انجام می‌شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از یک هزار و ۶۷۷ روستای استان، یک هزار و ۱۶ روستا از خدمات این شرکت بهره‌مند و به ۱۰۴ روستا هم به صورت سیار آبرسانی می‌شود که تا ۳۰۰ روستا نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با بیان اینکه در حال حاضر شرکت آبفا ۳۷ شهر را تحت پوشش دارد، افزود: بیشترین روستای زیر پوشش مربوط به شهرستان سقز با ۱۶۵ روستا بوده و پس از آن شهرستان‌های بیجار با ۱۲۹ و دیواندره با ۱۱۴ روستا، بیشترین روستای زیر پوشش خدمات شرکت ابفا است.

تخت‌شاهی میزان بهره مندی جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی را به صورت لوله کشی ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: از تأمین آب سایر روستائیان استان نیز غفلت نکرده و برای سایر روستاهای باقیمانده آبرسانی به شکل سیار و روزانه انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: در حوزه روستایی سه تصفیه‌خانه آب در روستاهای بلبر، روار و قلیان در حال فعالیت است، همچنین ۸۲ مجتمع روستایی از طریق سه هزار و ۲۹۰ کیلومتر خط انتقال و ۲ هزار و ۵۸۰ کیلومتر شبکه توزیع، کار آبرسانی به روستاهای استان را انجام می‌دهند.

در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha