۲۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84364217
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ قطعه کبک در دامن طبیعت سقز رهاسازی شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت:  ۱۲ قطعه کبک به مناسبت هفته محیط زیست که از متخلفان، کشف و ضبط شده بود، در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق این شهرستان رهاسازی شد.

بهزاد شریفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۱۲ قطعه کبک اسیر شده در جریان گشت و کنترل محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست سقز از شکارچیان خاطی کشف شد که پس از طی کردن مراحل قانونی و قضایی به آغوش طبیعت بازگشتند.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی هفته محیط زیست با شعار "نیم قرن حفاظت از زیست بوم های ایران، بازنگری، نوسازی و بازسازی" قرار داریم، افزود: آزادسازی کبک های دربند و پایش مراکز معاینه فنی بخشی از فعالیت های این اداره بوده است.

شریفی اضافه کرد: همچنین برگزاری مسابقه نقاشی در بین کودکان زیر هفت سال برای فرهنگ سازی و لایروبی آبشخورها در منطقه عبدالرزاق سقز از جمله مواردی است که به تازگی توسط نیروهای این اداره انجام شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز افزود: کبک ها که از گونه های اندمیک مناطق حفاظت شده استان کردستان هستندکه گونه های مختلفی دارند و دارای پاها، دم و منقار کوتاه هستند و سرکوچک بوده و بیشتر از بذر گیاهان خانواده گندمیان و علف های هرز و کمی از حشرات تغذیه می کنند. 

وی یادآور شد: همچنین جوجه‌آوری آنها از اواخر اسفند تا اواخر خرداد به شکل منزوی در دامنه های صخره ای با پوشش گیاهی شروع می شود. 

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha